Ne giyeceğim sorunsalı


Bu sorunsalın türlü şekilleri mevcuttur.

1)Özel günlerde zuhur eden şekli: Düğün dernek günlerinde aylar öncesinden tarih belli olduğundan hummalı bir çalışma başlar.Model seçimleri,kumaş seçimleri sonra giyilecek kıyafeti tamamlayacak ayakkabı ve portföy seçimi, saçın stili,makyajın tonları,takılacak takılar ... Çok önemli detaylar aylar öncesinden belirlenir ki günü geldiğinde tek bir aksaklık olmasın.

2)İşe gidecekken ütülü giysilerin olmayışı: Eğer vakit var ise seçilen kıyafet ütülenir. Vakit yok ise en az kırışık olan bir tane seçilir ve işe gidilir.ama bayanlar için bu durum genelde sözkonusu olmaz zira ne giyileceği geceden hazırlanmış olmaktadır.

3)Aniden gelişen buluşmalar öncesinde yaşanan durum: Buluşma son derece önemlidir ve dolapta yığınla giysi olmasına rağmen giyecek hiçbirşeyiniz olmadığını düşündüğünüz zamandır. Ne giyseniz yakıştıramazsınız.

4)Yazın bitimi sonbaharın yeni başladığı dönemde zuhur eden şekil vardır ki bu da şu günlerde yaşamaya başladım sorunsaldır. Hava durumu yağış olduğunu ve serinlediğini söylese de bazen bir bakarsınız ki güneş parıldar saklandığı yerden ve o an kat kat giyinmişseniz vay halinize.
Ya da güneşe aldanarak ince giyinmişsinizdir ve annenizin "Yağmur yağacak bak şemsiye al istersen " sözüne "Bana birşey olmaz , şeker değilim ya" diyerek yiğitliğe .. sürdürmeyerek çıktı iseniz vay halinize.Birazdan ortalığı sel götürecek ve sırılsıklam olurken aklınıza bir tek anneniz gelecektir.