Sonbaharda modayı yakalayınDantelli, derili ve fırfırlı bir sonbahar-kış sezonuna hoş geldiniz... Moda dünyasında birbiriyle çatışan trendler, renkli ve kozmopolit stillerin, kıyafet ve aksesuar dünyasını sardığının habercisi olarak bize göz kırpıyorlar.

Çatışan trendlerin kalbinde feminen ve maskülen detayların olması aslında hiç şaşırtıcı değil. Şifon, dantel ve fırfırlar, dar pantolonlara ve smokin ceketlere karşı yarışıyor. Ve sokakların en şık hanımları, moda kraliçeleri bu çatışan trendleri en iyi birleştirenlerden çıkıyor. Yani bu sezon şık olmanın sırrı -ya da şöyle demek daha doğru olur, modayı takip etmenin yolu- bu çatışan trendleri en doğru şekilde biraraya getirmekten geçiyor. Bunun en basit kuralı da kontrastları kullanmak. Yani kadınsı olanı erkeksi olanla, dar bir parçayı, dökümlü bir kıyafetle birleştirip giymek başlangıç için en iyisidir.
Bu arada şunu da söylemekte yarar var. Ayakkabılar, birkaç yıldır çantalara kaptırdığı tahtına geri döndü. Bir ortama girdiğinizde kendinizden söz ettirmek istiyorsanız ayakkabılarınızı iddialı seçin. İşte Milliyet'in bu sonbahar bize önerdikleri...
sonbahara009 - sonbahar modası
Bilek hizasında botlar İngilizce’deki söylenişiyle “bootie”ler hemen hemen her markada yer alıyor. Sezonun en popüler ayakkabıları ise egzotik hayvan derisi desenli ayakabılar. Özellikle yılan deseni çok yaygın olmakla birlikte zebra, zürafa, leopar gibi desenler de favoriler arasında yer alıyor. Leopar desenli çizmeler kadınların dişiliğini daha da ön plana çıkaracak.

En trendy renkler

Mor ailesi : Mor rengin her ama her tonu bu sezon içimizi ısıtıyor. Nötr ve soluk gri tonlarını dengeleyen morlar, vişne çürüğünden menekşe rengine, patlıcandan lilaya kadar renk skalasını dolaşıyor.
Domates kırmızısı : Bir süredir sahneden uzak kalan kırmızı, domates tonuyla yeniden favoriler arasına girdi. Paltolarda ve gömleklerde özellikle gözümüzü alıyor...
Griler : Grilerden bu sezon da vazgeçemiyoruz. Özellikle kül rengi ile güvercin grisi olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.