121 199x300 - Stefanel Koleksiyonu

Mix, match ve geri dönüşüm. Bu kelimeler, Stefanel’in Sonbahar/Kış Koleksiyonunun ana terimleridir. koleksiyonun havası moda aracılığıyla küreselleşmenin gücünü yansıtmaktadır.
81 192x300 - Stefanel Koleksiyonu
Farklı stiller, geri dönüşümlü mevcut kesimlerle iç içe geçmiş; ve farklı dönem ve kültürlerden ilham alarak yeni bir stil kuralı olarak kullanıp silüeti son haline dönüştürmüştür. Bu öznellik, kişisel yorumu ciddi anlamda özgürleştirerek ‘genel görünüm’ kavramını tamamıyla altüst etmektedir. Yenilik, beklenmedik ve çok kişisel mix-match’ler yaratmaktan geçmektedir. Koleksiyonun felsefesi, vintage ilhamların buluşmasından ortaya çıkmaktadır; folk akımıyla 20’lerin, 60’ların, 70’lerin ve hatta 90’ların buluşmasından… Deco akımı öğeleri içinde barındıran erkeksi, androjen bir görünüm: Materyalleri ve volümleri İtalyan moda tasarımlarından ilham alan; Marlene Dietrich, Katherine Hepburn ve Lauren Bacall gibi ünlülerin temsil ettiği sert fakat duygusal görünüme dayanmaktadır… Çizgiler, akıcı ve bol ile sert ve karemsi görünüm arasında gidip gelir.

91 225x300 - Stefanel Koleksiyonu
Dışgiyim ve ceketler bol kesimli ve üste oturmamakta fakat her zaman sıkı ve bele oturan kemerler kullanılarak 50’lerde olduğu gibi beli ön plana çıkarmaktadır. Hatta, bel ölçüsü yüksek belden 20’lerin tipik düşük bel ölçüsüne değişiklik göstemektedir. Etek ve pantalonların bel ölçüleri de yükselerek kadınsı silüeti pekiştirmiştir. 70’ler pijamamsı yumuşak jarse pantolonlar, çan formlu pantolonlar ve balon ve kalem eteklerle geri gelmiştir. Viskoz ve likra karışımlı yünün geri dönüşüyle birlikte genel olarak jakar baskılı draper kumaşlar kullanılmiştır.
Elbiseler, tasarımcı Paul Poiret tarzında, kadifeler, ipekler, deko geometrik desenler, gotik hacimler ve süslemeler, gri, lila ve açık maviden oluşan yumuşak pudra renklerinin kullanıldığı çok feminen bir görünüme sahiptir.

111 199x300 - Stefanel Koleksiyonu

Sırtı açık modeller detaylandırma ve geniş hacimlerle ön plana çıkarılmıştır.
Değerli, nazik ve yumuşacık iplikler, geniş hacimlerle kombinlenen dar ve farklı uzunlukta ve katlarda üste yapışan kesimler, TRİKO grubunu karakterize etmektedir. Kadın vücudunun uyumunu vurgulayan beklenmedik kombinler göze çarpmaktadır. Sonuç, her koşulda Stefanel kadınının duygusallığını dışa vuran sofistike bir görünüm: üste oturan elbiseler ve kusursuz hacimler…

52 199x300 - Stefanel Koleksiyonu

Karıştırma ve patchwork, farklı boyutlarda karşımıza çıkıyor, aynı kumaşın farklı materyallerini karıştırmakla beraber farklı desenli ve tasarımlı kumaşları da karıştırmak olarak göze çarpıyor. Küçük geometrik şekiller, farklı boyutta çiçek desenleriyle buluşuyor. Sert çizgili koton kumaşlar; transparan ya da kabartmalı ipekler, koton fitilli yün kumaşlar, koyu renk deri yamalarla yorumlanmış açık renk deriler, ipek jorjetler, moher kesimler ve kürk detaylı süetlerle bir arada kullanılmıştır.
Koleksiyona hakim olan renkler, siyah, beyaza çalan grinin tüm tonları, sarı ve kırmızıdır. Nötr renklerin daha yumuşak tonları, lila, mor ve yeşille karıştırılmıştır.

ALINTIDIR