Yıkama sembolleri
yikamasembolleri01 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, NormalÜrün, bu amaç için yapılmış bir makinede en sıcak su ile, detarjan veya sabun kullanılarak yıkanabilir ve çalkalama yapılabilir.

yikamasembolleri02 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, SoğukBaşlangıç suyu sıcaklığı 30C veya 65F ile 85F'ı geçemez.

yikamasembolleri03 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, IlıkBaşlangıç suyu sıcaklığı 40C veya 105F'ı geçemez.

yikamasembolleri04 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, SıcakBaşlangıç suyu sıcaklığı 50C veya 120F'ı geçemez.

yikamasembolleri05 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, SıcakBaşlangıç suyu sıcaklığı 60C veya 140F'ı geçemez.

yikamasembolleri06 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, SıcakBaşlangıç suyu sıcaklığı 70C veya 160F'ı geçemez.

yikamasembolleri07 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, SıcakBaşlangıç suyu sıcaklığı 95C veya 200F'ı geçemez.

yikamasembolleri08 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, ÜtüsüzÜrün, düşük sıkma yapılmadan önce soğuk çalkalama yapılarak veya soğutularak, ütüsüz saklamaya ayarlı olarak makinede yıkanabilir.

yikamasembolleri09 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakine Yıkama, Hafif ve HassasHassas parçalar için ürün makinede hafif çalkalama ve/veya düşük zamana ayarlı olarak yıkanabilir.

yikamasembolleri10 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriElde YıkamaÜrün su, deterjan veya sabun kullanarak ve hafif el hareketleriyle elde yıkanabilir.

yikamasembolleri11 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriYıkanmazÜrün hiçbir işlem ile güvenli olarak yıkanamaz. Genellikle kuru temizleme talimatı ile birlikte bulunur.


Ağartma sembolleri
yikamasembolleri12 - Yıkama Ve Ütüleme Sembolleriİhtiyaç Duyulduğunda AğartmaYıkama prosesinde her türlü ticari ağartıcı kullanılabilir.

yikamasembolleri13 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriGerek Duyulduğunda Klorsuz AğartmaYalnızca klorsuz, renkliler için olan ağartıcılar ile yıkama yapılabilir. Klorlu ağartıcı kullanılamaz.

yikamasembolleri14 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriAğartma YapılmazAğartıcı ürünler kullanılamaz. Bu giysinin solmazlığı yada yapısal olarak ağartıcılara karşı direnci yoktur.Kurutma sembolleri
yikamasembolleri15 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutma Makinesi, NormalMümkün olan en sıcak ısı ayarıyla muntazaman bir kurutma makinesinde kurutulabilir.

yikamasembolleri16 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutma Makinesi, Normal, Düşük IsıDüşük ısı ayarının en fazlasıyla muntazaman bir kurutma makinesinde kurutulabilir.

yikamasembolleri17 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutma Makinesi, Normal, Orta IsıOrta ısı ayarının en fazlasıyla muntazaman bir kurutma makinesinde kurutulabilir.

yikamasembolleri18 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutma Makinesi, Normal, Yüksek IsıYüksek ısı ayarının en fazlasıyla muntazaman bir kurutma makinesinde kurutulabilir.

yikamasembolleri19 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutma Makinesi, Normal, Isı YokIsı olmadan veya yalnızca hava sirkülasyonu ayarında muntazaman bir kurutma makinesinde kurutulabilir.

yikamasembolleri20 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutma Makinesi, Normal, Ütü İstemezBir kurutma makinesi yalnızca ütü istemez ayarında muntazaman kullanılabilir.

yikamasembolleri21 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutma Makinesi, HafifBir kurutma makinesi yalnızca hafif ayarında muntazaman kullanılabilir.

yikamasembolleri22 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriMakinede KurutulmazBir kurutma makimesi kullanılamaz. Genellikle başka bir kurutma metodu sembolü ile birlikte bulunur.

yikamasembolleri23 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriTelde KurutmaNemli giysiyi içerde veya dışarda tele veya başka bir yere asılarak kurutulmalıdır.

yikamasembolleri24 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriSıkmadan KurutmaDamlayan yaş giysiyi içerde veya dışarda, tele veya başka bir yere elle düzeltmeden olduğu gibi as.

yikamasembolleri25 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriSererek KurutmaKurutmak için yatay olarak ser.

yikamasembolleri26 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriGölgede KurutmaGenellikle suyu sıkılmadan veya elle asarak kurut. Güneş ışığından koruyarak kurutDikkat sembolleri
yikamasembolleri27 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriSıkma YapılmazSıkma Yapılmaz


Ütü sembolleri
yikamasembolleri28 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriÜtü, Her Sıcaklık, Buharlı veya KuruDüzenli ütü gerekli olabilir ve mümkün olan her ısıda, buharlı veya buharsız ütü yapılması kabul edilebilir.

yikamasembolleri29 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriÜtü, DüşükDüzenli ütüleme, buharlı yada yalnızca düşük ısıda ( 110C, 230F ) yapılabilir.

yikamasembolleri30 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriÜtü, OrtaDüzenli ütüleme, buharlı yada yalnızca orta ısıda ( 150C, 300F ) yapılabilir.

yikamasembolleri31 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriÜtü, YüksekDüzenli ütüleme, buharlı yada yalnızca yüksek ısıda ( 200C, 290F ) yapılabilir.

yikamasembolleri32 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriBuhar KullanılmazBuharlı ütüleme giysiye zarar verecektir, fakat önerilen ısı ayarında da düzgün kuru ütüleme kabul edilebilir.

yikamasembolleri33 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriÜtü YapılmazBir ütü ile düzeltme yapılamaz parça.


Kuru temizleme sembolleri

yikamasembolleri34 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizlemeHer türlü çözücü ile kurutemizleme yapılabilir. Genellikle uygun kurutemizleme yöntemindeki diğer kısıtlamalarla.

yikamasembolleri35 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizleme, Her Türlü ÇözücüYalnızca petrol bazlı çözücülerle kurutemizleme yapılır. Genellikle diğer kısıtlamalarla kullanılır.

yikamasembolleri36 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizleme, Yalnızca Petrol Bazlı ÇözücülerTrikloretilenden başka her solventle kurutemizleme güvenle yapılabilir.

yikamasembolleri37 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizleme, Kısa ProgramA, P, veya F çözücü tanımlamalarıyla kullanılabilir.

yikamasembolleri38 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizleme, Düşük NemA, P, veya F çözücü tanımlamalarıyla kullanılabilir.

yikamasembolleri39 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizleme, Düşük IsıA, P, veya F çözücü tanımlamalarıyla kullanılabilir.

yikamasembolleri40 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizleme, BuharsızA, P, veya F çözücü tanımlamalarıyla kullanılabilir.

yikamasembolleri41 - Yıkama Ve Ütüleme SembolleriKurutemizleme YokGiysi ticari kurutemizleme yapılamaz.