Bilmeniz gerekenler Çok köpüren şampuan iyi şampuan mı? Dermatoloji uzmanları şampuanların fazla köpürmesinin gereksiz olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle, saçlarımı temizleyeceğim diye her gün yıkamak, yıkama sırasında iki kere şampuanlamak ve bol bol köpürtmek faydadan çok zarar sağlayabilir aklınızda olsun... Şampuanın ne oranda köpürdüğü daha çok içindeki kimyasallarla ilgili bir durum. Suyun sıcaklığı ya da soğukluğu da bunu bir ölçüde etkileyebiliyor; sıcak suda daha fazla köpürüyor şampuanlar. Ayrıca saçın kirliliği, sudaki kireç miktarı da köpürme oranını etkileyen faktörlerden.Organik mi değil mi?

Şampuanlar, söz konusu olduğunda bugünlerde akla gelen bir konu da, doğal ve organik şampuanlar. Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz Herbalist ve Doğal Terapi uzmanı Işık Kırgız, doğal şampuanlarla ilgili bakın neler söylüyor, "Piyasada satılan ürünlerin neredeyse hepsinin üzerinde doğal bitkilerden yapıldığı ibaresi yer alıyor. Ancak bu ürünlerde çoğunlukla organik olmayan renklendiriciler, paraben ve silikon gibi petrol bazlı katkılar kullanıldığından cildimiz bu yabancı ve zararlı maddeleri dakikalar içinde emiyor."Eğer tercihiniz organik bir şampuan satın almaksa, tüm ürünlerde olduğu gibi şampuanlarda da sertifikalı olup olmadığını araştırın.Bilmeniz gerekenler

Çok köpüren şampuan iyi şampuan mı?

Dermatoloji uzmanları şampuanların fazla köpürmesinin gereksiz olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle, saçlarımı temizleyeceğim diye her gün yıkamak, yıkama sırasında iki kere şampuanlamak ve bol bol köpürtmek faydadan çok zarar sağlayabilir aklınızda olsun... Şampuanın ne oranda köpürdüğü daha çok içindeki kimyasallarla ilgili bir durum. Suyun sıcaklığı ya da soğukluğu da bunu bir ölçüde etkileyebiliyor; sıcak suda daha fazla köpürüyor şampuanlar. Ayrıca saçın kirliliği, sudaki kireç miktarı da köpürme oranını etkileyen faktörlerden.