Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu


Moda Tasarımcısı Nedret Taciroğlu’nun ebru sanatından esinlenerek hazırladığı ‘Ebruli’ koleksiyonu New York Haute Couture Moda Haftasında büyük beğeni

taciroglu1bk2 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu
New York’un ünlü Waldorf Astoria Otelinin Starlight Roof salonunda düzenlenen defileye New York’un tanınmış çevreleri, modacıları ve yazarları, Türk ve yabancı diplomatlar ile gazeteciler katıldı. Defileye yabancı basın da büyük ilgi gösterdi.

taciroglu2rn9 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu

Taciroğlu’nun 35 parçadan oluşan 2010 sonbahar-kış koleksiyonunda siyah, beyaz, bej ve gri renklerin ağırlıkta olduğu görüldü.

taciroglu3wf8 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu

Zarif kristal taşlarla işlenmiş kaşmir paltolar, ebru sanatının uygulandığı ipek, saten, şifon kumaşlar ve dantellerle hazırlanmış modern gece kıyafetleri New Yorklu moda severler tarafından ilgiyle izlendi ve alkışlandı.
taciroglu4po4 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu

Mankenlerin topuz yapılmış saçları ile başlarındaki büyük siyah çiçekler, ayrıca yüzlerini de saran danteller de dikkati çekti.
taciroglu5og8 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu

New York Moda Haftasına ikinci kez katıldığını anımsatan Taciroğlu, çok mutlu olduğunu ve defilede her şeyin yolunda gittiğini belirtti.
taciroglu6wo3 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu

“Türkiye’nin adını duyurmanın çok güzel olduğunu” söyleyen Taciroğlu, bu yıl koleksiyonunda Ebru sanatını işlediğini ifade ederek, ‘Ebruların giyilebilir olmasını istedim, insanların üzerinde görülmesini istedim’ dedi.

taciroglu7wb5 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu

Gelecek yıl ‘Fikret Mualla Koleksiyonu’ hazırlamak istediğini de ifade eden Taciroğlu, 5 Eylülde New York’ta yeni bir defile düzenleyeceğini söyledi.
taciroglu8yy8 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu

Taciroğlu, ‘2010 yılında topuklar kütleşiyor, kadınsı bir hava geliyor, daha beyaz tenler moda oluyor’ dedi.

taciroglu9oz6 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu
Moda Tasarımcısı Nedret Taciroğlu’nun ebru sanatından esinlenerek hazırladığı ‘Ebruli’ koleksiyonu New York Haute Couture Moda Haftasında büyük beğeni topladı.

taciroglu10vm3 - Nedret Taciroğlu Ebruli Koleksiyonu