2009, Jennifer’ın Yılı"Yaş 40; ama 20’lik genç kızlara taş çıkartan bir vücuda sahip." Simge Kurban’ın yeni yazısı…
2009, JENNIFER’IN YILI

Yaş 40; ama 20’lik genç kızlara taş çıkartan bir vücuda sahip. Demi Moore bir, o iki. Eski kocası Brad Pitti’i “vahşi güzel” Angelina Jolie’ye kaptırdıktan sonra büyük bir depresyona girse de artık kariyerine odaklanmış durumda. Jennifer Aniston, hala “Friends”in Rachel’ı, Amerikan halkının gözbebeği. Komşu kızı imajını hala üzerinden atabilmiş değil; ama arada GQ gibi dergilere soyunarak kabuğunu biraz olsun kırmaya çalışıyor. Üzerine yapıştırılan “terkedilen kadın”, “cici kız” etiketinden kurtulmak gerçekten de zor.

Simge Kurban 06032009 1 - 2009, Jennifer’ın Yılı

Son filmleri “Marley&Me”, “He’s Just Not That Into You” ile kırmızı halının en gözde isimlerinden o. Her ne kadar kıyafet konusunda sabitfikirli olup siyah rengine takıntılı bulunsa da, son bir haftadır stili konusunda yaşadığı değişimi bariz bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Stil danışmanını değiştirdiği açıklanan yıldızı “Marley&Me” filminin Paris ve Londra galalarında ilk defa mavi elbiselerle görmüştük. Gözlerinin renginde kıyafetlerin kendisine yakıştığının geç farkına vardı; ama en azından güç olmadı. Kocasını kaptırdığı kadın siyahlara bürünürken, o artık daha genç ve taze bir görünüm sergiliyor. Siyahtan tam anlamıyla vazgeçemese de arada krem ve mavi gibi tonlarla gardrobuna yeni renkler katıyor. Armani, Prada, Versace ve Valentino gibi İtalyan markalarına düşkünlüğünün yanına Balenciaga ve Roland Mouret gibi Fransız, Burberry gibi İngiliz tasarımcılar da eklemeyi ihmal etmiyor.

Simge Kurban 06032009 2 - 2009, Jennifer’ın Yılı

Fazla takıdan hoşlanmayan ünlü oyuncu şu sıralar altın zincir kolyelerini boynundan eksik etmiyor. Düz topuklu ayakkabıların yanısıra gladyatör ayakkabıları da gayet güzel taşıyabileceğini herkese kanıtlıyor. Bond kızı olarak Daniel Craig ile oynamak istediğini söylemesi bile yaşadığı değişimin bir göstergesi. Jennifer, 2009’a hareketli başlayacağını hepimize gösterdi. Bu yıl, onun yılı.