59749120 - Kişisel stilinizi oluşturun!
Kendi stilinizi oluştururken, dünya starlarına bakmayı, etrafınızdaki iyi giyindiğini düşündüğünüz kadınlardan ilham almaya ne dersiniz?


Bazıları iyi giyinmenin içten gelen bir yetenek olduğunu iddia eder. Hiç de yanlış değil aslında. Kız çocuklarını düşünün. Hani üç-dört yaşındayken kendi istediğimi giyeceğim, diye tutturanları. Kimi öyle bir seçim yapar ki gardırobundan, bir küçük hanımefendiye dönüşür kimi öyle bir seçim yapar ki, son derece yaratıcı bir tarzı olacağı o yaştan bellidir. İşte bu göze sahip küçük kızlar büyüdüklerinde, hangi modacının o sezonun ismi olduğunu ve hangisinin de tamamıyla moda dışı kaldığını bir çırpıda anlayacak zevke sahiptir. Yine de kabul edin, hemen hepimiz her gün giyinmek, işe uyacak, öğle yemeğine giyecek kombinler yapmak için enerjiyi kendimizde zor buluyoruz. Amacımız giydiğimiz giysiler içinde rahat, güvenli ve şık olmak. Çok çaba harcamadan giyinmek ve aynı zamanda giyindiğimizde çok çaba harcamış gibi görünmemek istiyoruz! İste o minik kızlar gibi, kimimiz üstümüze bir şey alıp çıksak bile son derece sık görünürken pek çoğumuz da, istediğimiz gibi görünebilmek için biraz zaman harcamak durumunda kalıyoruz. Stil sahibi olmayı sandığınızdan daha kolay hale getirebilmek için ilk tavsiyemiz müthiş bir gözlemci kesilmeniz.

Kendi stilinizi oluştururken, dünya starlarına bakmayı, etrafınızdaki iyi giyindiğini düşündüğünüz kadınlardan ilham almaya ne dersiniz?

Hangi moda karakterisiniz?

Giysilerimiz ve gardırobumuzdakiler genellikle ruhumuzu ve karakterimizi yansıtır. Ancak stilini sevdiğiniz ünlü isimlerden esinlenmekte de bir yanlışlık yok. İşte ünlü isimler ve sevdikleri tarzlar. Bakın bakalım kendinize en uygun bulduğunuz hangisi olacak.' Dünyada stil ikonu olarak kabul edilen pek çok isim, bu başarıyı her zaman tarzlarında ısrarlı davranarak kaşınıyorlar. Yani sade giyinen sade, çok yaratıcı giyinen ise yine bu özelliğiyle hafızlara kazınıyor. Onların tarz konusundaki bu ısrarı kendilerini, rahat ve güvenli hissetmelerinden ileri geliyor. Bohem, minimalist ya da seksi; ünlü isimlerin tarzlarına baktıktan sonra karar verin. Sizin stiliniz hangisine yakın?

Kişisel stilinizi bulmak için birkaç ipucu

• Podyumlardan giyinmeyin.
• Karıştırıp, birbirine uydurma konusunda serbest olun.
• Kendi stilinizi oluşturmaya başlarken tek bir stile yapışıp kalmayın. Yeni yeni görünümler deneyin. Etrafınızdaki tepkileri ölçün. Eğer hoşunuza gittiyse, alın ve göğsünüzü gere gere giyin.
• Trendlerle dalga geçin, onların esiri olmayın.
• Sade giyinmek işleri her zaman kolaylaştırır.
• Görünüşünüze kemer, broş, fiyonk gibi çok sevdiğiniz bir ayrıntı katın.
• Sıradan olmayın. Kombinasyonunuzun parçalarını her zamanki alışıldık kullanış biçimini değiştirin. Mesela broşunuzu, gece saç aksesuarı olarak kullanın.