Sezonun en büyük moda kapışması XL çanta ve portföy arasında yaşanıyor. Büyük çantaların pratik kullanımı ile portföyün minyon şıklığı arasındaki tezat, kadınları eğlenceli bir kutuplaşmaya itiyor.


trans - Çantaların düellosu........
İşte biri portföy çantayı, diğeri de XL çantaları savunan iki kadının savunmaları…

parizportfoy - Çantaların düellosu........


Ece'nin seçimi: portföy
"Stil ikonlarım arasında yer alan Kate Moss, Agyness Deyn ya da Peaches Geldof kullandıkları portföy çantaları hemen hemen her tarza adapte edebiliyorlar. Grunge rock kraliçelerinin dahi vazgeçemediği; gerektiğinde şık, gerektiğinde, asi, gerektiğinde ise elegan bir içeriğe bürünebilen portföyler, gece ve gündüz rahatlıkla kullanılabiliyor. Ben de bu kızlara kesinlikle katılıyorum. Eski deri portföyüme ise özellikle bayılıyorum. Tepeden tırnağa yepyeni giyinmeyi sevmediğimden bütünü fiksleyen bir ayrıntı olarak kullanıyorum. Büyük çantalar belki gerekli olabilecek birçok eşyayı taşımak adına pratik olabilirler ama ben kendi adıma gereksiz hiçbir eşyayı gün boyu taşıyarak kendimi yorma taraftarı değilim. Kredi kartlarım, anahtarlarım, biraz nakit ve rujum yetip de artıyor. Kitapçıdan dergi aldığımda; portföyümle üst üste koyup, koltuğumun altına sıkıştırıyorum. Tıpkı lise günlerimizdeki gibi... Sırt çantamıza rağmen kitaplarımızı yine de elimizde taşımayı isterdik. Çok havalı dururdu. Bugün de bence yetişkinler için update edilen portföyler aynı işlevi görüyorlar. Blazer ceketim, ince atletim, skinny jean'im ve elimde portföyüm ile kendimi harika hissediyorum. Bu küçük arzu nesneleri gardırobumun vazgeçilmez parçaları arasında."


teinidportfoy - Çantaların düellosu........


victoriaXL - Çantaların düellosu........

Duygu’nun seçimi: büyük çanta
"Portföyler; boylarına poslarına bakmadan benim büyük çantalarımın tahtını sallamaya çalışıyorlar. Bazı tasarımcıları ağlarına düşürmüş olabilirler! Ancak Hermes'i, Marni'yi henüz kandıramadılar. Hayatım boyunca hep tam teçhizatlı gezdim. Tedbirli olmayı severim. Çantam da bunu yansıtıyor sanırım, içinde neler yok ki? Okuduğum kitap, güneş gözlüğüm, büyük cüzdanım (Küçüğüne kredi kartlarım, nüfus cüzdanım vBulletin sığmıyor), deodorantım, diyet bisküvim, mp3 çalarım, acil durum pedim, küçük şişe suyum, cep telefonum, şarj aletim, mevsimlik ince bir trikom, küçük makyaj çantam, dijital fotoğraf makinem,
küçük ajandam, fırçam, el aynam, nemlendiricim, dudak balm'ım. Büyük çantaların gözleri ya da içinde gizli aparatları da olduğu için çok rahatım. Bu onca eşyanın birbirine karışmasını da engelliyor. Kısacası; büyük çantam benim için küçük bir dünya demek aslında! Özgür, sürekli hareket halinde bir şehir kızıyım... Kokteyle katılacakmış gibi görünmeye ihtiyaç duymuyorum, iş çıkışı bir kokteyle katılmam gerekiyorsa da, büyük çantamın içine portföyümü sığdırıp akşam çıkarıp kullanabiliyorum. Ayrıca büyük çantanın çok daha modern ve bir parça da bohem içerikli olduğuna inanıyorum."


duffXL - Çantaların düellosu........

Marie Claire