cengiz abazoglu 1 484x363 - Cengiz Abazoğlu Paris Haute Couture Moda Haftası’nda
cengiz abazoglu 2 485x363 - Cengiz Abazoğlu Paris Haute Couture Moda Haftası’ndacengiz abazoglu 3 484x529 - Cengiz Abazoğlu Paris Haute Couture Moda Haftası’nda

Ünlü modacı Cengiz Abazoğlu Paris Haute Couture Moda Haftası’ nda 06 Temmuz tarihinde bir kez daha dünyanın karşısına çıkacak ve 2009 Sonbahar – Kış Koleksiyonu’nu sergileyecek.
Cengiz Abazoğlu, Cité de l’Architecture ( mimarlık ve mimarlık mirası müzesi) Müzesinde Paris Haute Couture Moda Haftası’na ikinci kez katılarak 2009 Sonbahar-Kış koleksiyonunu muhteşem bir defile ile tanıtmaya hazırlanıyor . Türkiye adına Fransa’nın 20 farklı şehrinde 13 farklı konseptte Türkiye ile ilgili 300′e yakın düzenlenecek etkinliklerle birlikte Cengiz Abazoğlu Defilesi ile bir anlamda “Fransa’da Türkiye Mevsimi” nin açılışı yapılıyor olacak.
Yeni sezon koleksiyonları ile bu yılki trendlerin altını çizecek olan ünlü tasarımcı Abazoğlu, defile için geri sayıma başladı. Ünlü koreograf Öner Evez’in koreografisinde gerçekleşecek defile ile Channel, Dior, Valentino, Armani gibi dünya moda devleriyle tekrar bir araya gelecek.
Cengiz Abazoğlu’nun 2009 Sonbahar-Kış koleksiyonu Ayşe Hatun Önal modelliğinde, fotoğrafçı Lara Sayılgan tarafından Akaretler’de yapıldı.