PORTAKAL KABUĞU GÖRÜNTÜSÜNÜ VEDA


Zayıf veya şişman fark gözetmeksizin, her yaş grubunda ortaya çıkan yağ hücrelerinin deformasyonuyla ilgili estetik bir sorun olan selülit, sıcak havalar ile birlikte en büyük kâbus haline gelir.

Selülit oluşumunun; genetik faktörlere, beslenme şekline, hormonal yapıya, spor yapmamaya ve cildin kendi fiziksel yapısından kaynaklanan problemlere kadar birçok nedeni bulunur. Doğru beslenerek, günde en az 5 dakika masaj yapıp kan dolaşımını hızlandırarak, egzersiz yaparak, antiselülit kremleri kullanarak ve bol su tüketerek vücudunda selülit oluşumunu önleyebilirsin. Ayrıca eklem ve kas hareketlerini içeren aerobik egzersizler de selüliti önleme açısından önemlidir. Bu sorunu genç yaşta yaşayanlara voleybol, basketbol, dans ve bale çalışmaları, orta yaşta selülit sorunuyla karşılaşanlara ise yüzme ve düzenli yürüyüş yapmaları tavsiye edilir. Günümüzde selülit tedavisi için mezoterapi, akupunktur, lazer terapi, ultrason, basınç tedavisi, liposuction ve birçok selülit kremi tercih ediliyor. Özellikle selülit kremlerinin düzenli olarak kullanılıp masajla birlikte uygulanması halinde daha etkili sonuçlar alındığı gözleniyor.

Kremleri nasıl uygulamalısın?
• Bir sandalyeden destek alarak rahat bir pozisyon al, bacağını üzerine koy.
• Dizinin üst kısmının iki yanına ellerini yapıştır. Baldırının üzerine başparmağını koy.
• Hızlı hareketlerle bacağına bastırarak, ellerini yukarı aşağı kaydırıp hareket ettir. Kalçana kadar çıkmayı ihmal etme! Bu hareketi 10 kez tekrarla.
• Diz bölgesinin arkasında da bu hareketi tekrar et.
• Baldırların iç ve dış kısmına üç defa dairesel hareketlerle masaj yap. Daha sonra dizden kalçaya kadar basınç uygulayarak ov.
• Kalçaların üst kısmından başlayarak dairesel hareketlerle yukarıdan aşağı doğru üç defa masaj uygula.
• Cildini parmak uçlarının arasına alıp, yatay ve dikey yuvarlama hareketleri uygula.

Anti-selülit ürünleri

1 Daniele de Winter / Contours de Laine Selülit Yağı

221slideshowdetay842010 - Selülitlere Son, Selülit kremleri

Daniele de Winter’ın iddialı ürünlerinden biri olan Contours de Laine Selülit Yağı, cildi hem içeriden hem dışarıdan besliyor.

Greyfurt, selvi ağacı, limon çiçeği ve biberiye özleri bakımından zengin içerikli olan, cilt tonunu dengeleyen, selülitlerle savaşan Contours de Laine, detox etkisi yaparak cildi sıkılaştırıyor. Tamamen bitkisel olan Contours de Laine, düzenli olarak kullanıldığında gözle görülür oranda bir değişim sağlıyor. Bu yağ ile masaj yapmanın keyfine varırken selülitlerinin görünümündeki azalmayı hızla fark edebilirsin.

Fiyatı: 206 TL


2 Texenergy Cell Metal Terapi Kıyafeti

Üstün İtalyan teknolojisiyle üretilen ve anti-selülit özelliği klinik deneylerle kanıtlanan Texenergy Cell, ince ve selülitsiz bir yaz vaat ediyor.

Metallerin iyileştirici etkisinden yararlanılan ve bin yıllardır bir bilim olarak kabul edilen Metal Terapi’nin ilham verdiği Texenergy Cell’de, klinik deneylerle test edilmiş ve onaylanmış özel bir kumaş kullanılıyor. Silis minerali ile kaplı bakır ve çinko ipliklerin, yumuşak mikro fiber ve elastan ile örülmesinden elde edilen bu özel kumaş, bakır ve çinko arasındaki minimal elektrik akımının yarattığı manyetik alan ile damarlardaki mikro dolaşımı hızlandırıyor. Böylece hücreler arasında biriken sıvılar ve toksinler atılarak, portakal kabuğu görünümü ortadan kalkıyor. Anti-alerjik, anti-bakteriyel Texenergy Cell; modern, yumuşak ve vücudu saran yapısıyla spor kıyafeti olarak kullanılabileceği gibi günlük kıyafetlerin altına da sürekli olarak giyilebiliyor. Texenergy Cell, vücut ısısını yazın serin, kışın sıcak tutuyor. Günde en az 8 saat süreyle kullanılması gereken Texenergy Cell, 8 hafta sonunda selülitlerin giderilmesine yardımcı oluyor.

Texenergy Cell, tüm seçkin eczanelerde satışa sunuluyor.
Fiyatı: 6 farklı boy için 200-290 TL arasında değişiyor. *


3 NuSlank X-tra Gel

Rotafarma İlaç güvencesiyle Türkiye’ye getirilen, doğal içeriğe sahip X-tra Gel bacak, kol, karın, basen, sırt, kalça, bel bölgesinde incelme sağladığı gibi portakal kabuğu görünümü de büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.

X-tra Gel, içeriğindeki guarana, ardıç, biberiye, portakal, greyfurt, kelp, hidrolize buğday proteini ve ıtır gibi özütlerle farkını hissettirirken, aynı zamanda ciltte büyük bir ferahlık yaratıyor. Kahve ile alınan kafeinin yaptığı portakal kabuğu görüntüsü ve yağlanmayı, X-tra Gel’deki yüksek kafein cilde dışarıdan uygulandığında yok ediyor. Dünyada kahveden bile daha çok kafein içerdiği bilenen guaranın Jel formundaki bu farklı etkisi hızlı sonuç veriyor. X-Tra Gel, günde 3 kez (sabah, öğle, akşam) 5‘er dakikalık masajla evde kolaylıkla uygulanabiliyor.

NuSlank X-tra Gel, tüm seçkin eczanelerde satışa sunuluyor.
Fiyatı: 99 TL *


4 Deracine Selülit Serisi

Deracine Selülit Serisi, içerdiği yüzde 100 bitkisel Complex D17 ekstresi ile selüliti yok etmekle kalmayıp, kan dolaşımını düzenliyor; fazla suyu ve ödemi selülitli bölgeden atarak, cildin elastikiyetini artırıyor.

Çok iyi bir sıkılaştırıcı ve inceltici olan Deracine ile yapılan klinik testler sonucunda katılımcıların yüzde 100’ünde cilt sıkılaşması, yüzde 90’ında selülit görünümünde azalma ve yüzde 70’inde bacak çapında incelme görülüyor. B’IOTA Laboratuvarları uzmanlarına göre Deracine ürünlerinin etkisi doğru ve dengeli beslenme, bol su tüketimi ve masaj uygulaması ile artıyor.


Deracine Selülit Serisi, tüm seçkin eczanelerde satışa sunuluyor.
Fiyatı:
• 200 ml. Selülit Kremi 54 TL / Bir Deracine Selülit Kremi alana 2’incisi bedava… *
• 15*10 ml. Selülit Serumu 71 TL / Bir Selülit Serumu alana 2’incisi yüzde 50 indirimli… *


5 Guarana İnceltici Krem

Bel ve basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtularak incelmek isteyenler, Guarana İnceltici Krem’i tercih ediyor.

Guarana İnceltici Krem, Urfa ve Antep yöresinin cayenne tipi biberlerinden elde edilen extrakt ile doku üstten bir romatizma kremi gibi ısıtılıyor. Brezilya’nın Amazon ormanlarından elde edilen Guarana bitkisinin ekstraktı ve I. Carnitine ile doku altında kaslara yapışık olan yağların parçalanmasını ve sisteme katılması sağlanılıyor. Bu sistemde yağlar yok edildiğinde, derinin buruşmasını ve görüntüsünün bozulmasını önlemek için ise buğday özü yağı, lecütün hydragenatları ve Hindistan’da üretilen coleus forskohili bitkisinin ekstraktlarından faydalanılıyor.

Guarana İnceltici Krem, akşam yatmadan önce göbekten bel çevresine sürülüyor. Oldukça iddialı olan ürün, kullanım sonrasındaki 1-1,5 cm; profesyonel bir masör tarafından sürüldüğünde ise 30 dakika sonrasında 1,5–5 cm arasında incelme vaat ediyor.

Guarana İnceltici Krem, tüm seçkin eczanelerde satışa sunuluyor.
Fiyatı: 89 TL *


6 Babe Yağ Azaltıcı Bantlar

Babé Yağ Azaltıcı Bantlar, 24 saat boyunca artan etkisi ile bölgesel yağların incelmesine ve genel olarak vücut yağlarının azalmasında etkili oluyor.

Bir kutuda 8 adet bant içeren Babé Yağ Azaltıcı Bantlar, uygulandığı bölgeler dışında bağımsız olarak incelme sağlıyor. Bantlar düzenli kullanıldığı takdirde, vücuttaki incelme ve cilt elastikiyetindeki artış çok kısa sürede gözle görülebiliyor. Bantlar diyet ve anti-selülit tedavileri için tamamlayıcı rol oynuyor; ayrıca aktif ve yoğun içeriği ile kan dolaşımını aktive ederek, oluşmuş ödemi çözüp, oluşabilecek ödeme karşı da koruyucu etki sağlıyor. Babé Yağ Azaltıcı Bantlar, vücudun tüm bölgelerinde oluşan yağların incelmesinde etkili sonuçlar sunarken; kullanım şartlarına ve uyarılara dikkat edildiği sürece hiçbir yan etki ya da farklı sağlık sorununa yol açmıyor. Bant, koruyucu şeritten ayrılarak tamamen temiz ve kuru cilde uygulanıyor. Her bant vücutta 24 saat kalıyor. Ertesi gün aynı bölgeye bant uygulanmıyor. Şeffaf ve su geçirmez bantlar, bu özellikleri sayesinde vücutta iken duş almaya imkân veriyor. Bantların 1 ay boyunca düzenli kullanılması tavsiye ediliyor. 1 aylık kullanım sonrasında 2-3 ay ara veriliyor, etkili sonuç için ise bu periyodun yıl boyunca tekrar edilmesi gerekiyor.

Babe Yağ Azaltıcı Bantlar tüm seçkin eczanelerde satışa sunuluyor.
Fiyatı: 96.50 TL *


7 Orgavital Anti-Selülit Jeli

Orgavital Health and Beauty’nin, en kaliteli havyar özü ile zenginleştirilmiş Anti-Selülit Jeli, kendinizi mücevher kadar değerli hissetmenizi sağlıyor.

Havyar insan organizması için çok değerli maddeleri de içeriyor. Havyarda bol proteinin yanı sıra vitaminler, fosfor, kalsiyum, bakır, magnezyum, demir ve selenyum gibi mineraller ile bol miktarda iyot bulunur. Yorgunluğu engelleyen desoksiribonüklein-asit içeren havyardaki yüksek lesitin miktarı sinirleri yatıştırdığı gibi cildi ve tırnakları da besliyor. Bu sebeplerden havyar, çok üstün nitelikli kozmetik ürünlerinde hammadde olarak kullanılıyor. Orgavital’in ürünlerinden Havyar Özlü Anti-Selülit Jeli kullanıldığında, cilt hemen pürüzsüz bir hal alarak, daha taze ve bakımlı bir görünüm kazanıyor. Havyar cilde ihtiyacı olan nemi sağlıyor; cildi gerginleştirip, canlandırıyor. Ayrıca vücutta kolajen parçalanmasını önleyip, yeni kolajen oluşumunu destekliyor. Bunun sonucunda cilt esneklik kazanıyor. Orgavital’in havyar özlü dermo kozmetik ürünleri 21 gün düzenli olarak kullanıldığında, cildin genel görünümü belirgin bir şekilde düzeliyor.

Orgavital Anti-Selülit Jeli, tüm seçkin eczanelerde satışa sunuluyor.
Fiyatı: 119 TL *

* Haziran 2009 fiyatlarıdır.