Mağazalarda başlayan indirimler alışveriş keyfimizi daha da arttırdı. İndirim fırsatlarını değerlendirirken sadece ucuz diye almayın, akıllı alışveriş yaparak aldıklarınızı önümüzdeki sezonlarda da keyifle giyin.


trans - Alışverişin en güzel zamanı
Gardırobunuzda daha önceki sezonlarda aldığınız ve etiketiyle bekleyen ürünler mi var? Yoksa alma nedeniniz sadece indirimde olması mı? Demek ki indirimden nasıl alışveriş yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Mağazalarda sunulan indirim fırsattan ve bankaların sunduğu ödeme kolaylıkları cezp edici olduğu için ister istemez "alma" dürtüsü uyandırıyor. Ama sadece indirimde olduğu için almak sokağa atılan bir sürü para... Bu yüzden indirimde alışverişe çıkmadan önce önerilerimize kulak verin.

aallliiiisss - Alışverişin en güzel zamanı


Bilinçli olun
İndirim döneminde bilinçli alışveriş yapmak çok önemli, ilk önce neye ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerek. Bir liste yaparak önümüzdeki yaz günlerinde kullanabileceğiniz, hatta önümüzdeki sezon da giyebileceğiniz parçaların neler olduğuna karar verin, önümüzdeki sezonda da kullanacağınız parçalara almak, akıllı bir yatırım olacaktır, sadece indirimde olduğu için değil, 'neye' ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra alışverişiniz yapmanız gerekir. Alışveriş sırasında başka şeylere bakmaktansa, sadece listenizdeki aradığınız parçaya bakın.

Doğru zamanı bilin
İndirimlerin ilk gününü tercih etmeniz istediğiniz ürünü bulmanız açısından çok önemli, ilk günlerinde ürünler seçilmemiş olacağından, aradıklarınızı istediğiniz bedende rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca hafta sonu çok kalabalık olacağından alışverişinizi mümkün olduğu kadar erken saatlerde ve hafta içi yapın. Böylece kalabalık dikkatinizi dağıtmayacak ve kıyafetler yerli yerinde olacağı için her şeyi daha net görme imkânınız olacaktır.

Her zaman aksesuar
İndirim dönemlerinde ayak kabı, çanta ya da takı gibi aksesuarlar almak akıllı alışveriş olacaktır. Ayakkabı ve çanta gibi aksesuarları çok kullanacağınız için yatırımlık bir alışveriş yapmış olacaksınız. Yaz döneminde giyeceğiniz sandalet tara modeller, plaj çantaları ya da önümüzdeki sezon kullanabileceğiniz modellere odaklanın.

aallliiiisss22 - Alışverişin en güzel zamanı

Klasiklere yatırım yapın
Klasik bir trençkot, beyaz bir gömlek, küçük siyah elbise gibi klasik parçaları indirimden almak her zaman çok akıllı bir seçim olacaktır. Hiç modası geçmeyecek bu parçaları lüks markalardan almaya bakın. Sürekli giyeceğiniz parçalar olacağı için güzel kumaş, iyi işçilik ve kalıpta olması çok önemlidir. Ancak çok iddialı modeller yerine, daha net hatlı sade modelleri seçmenizi tavsiye ederiz.

İlişkiniz olsun
Büyük mağazalardan alışveriş yaparken satış görevlileriyle ilişkinizin iyi olması çok önemli. Böylece satış görevlisi sizi promosyonlardan haberdar edecek, istediğiniz ürünleri de sizin için ayıracaktır.

Yeni sezon trendleri
İndirimden alıp, önümüzdeki sezon da kullanabilmek kadar keyifli bir şey olamaz. Herkesin yeni sezonda üç dört katı verdiği bir ürünü siz hem indirimli almış hem de iki sezondur keyfini sürüyor olacaksınız. Minimal tasarımlar, siyah burnu açık otie’ler veya kırmızı bir şeyler almak akıllıca olacaktır.

Trend olandan uzak durun
Sezonun öne çıkan parçalarından uzak durun. Çünkü bu parçaları sadece bir kere giyeceksiniz ve sonra gardırobunuzda bekleyecek. İndirimden almış olsanız bile birkaç kez giyilecek trendy parçaları sezon bitmişken almak kesinlikle akıllıca bir alışveriş olmayacaktır.