Etek Seçiminin Püf Noktaları


Kadınlar etek giymeyi sever en çok da ruh halini yansıtanları. Bir bluz ve etekle dişiliğe bürünebilirsiniz ya da şeker kız olabilirsiniz. Tarzınızı ve ruhunuzu doğru yansıtmanız için etek seçiminin püf noktaları.
Etek Seçiminin Püf Noktaları
29978792BAF425E7EF69FE2E7299F4 - Etek Seçiminin Püf Noktaları

Makyaj yaparken amacımız kusurlarımızı gizlemek güzelliğimizi vurgulamaktır. Kıyafet seçerken de aynı amacı gütmek gerekir. Basenlerinizi daha ince göstermeyi, göbeğinizi saklamayı ancak doğru seçimlerle gerçekleştirebilirsiniz.
Uzun ve ince bir vücudunuz varsa balon, kiloş ve çan etekleri giymeniz daha dolgun görünmenizi sağlayacaktır. Vücudu tamamen saran modeller tüm hatlarınızı hatalı biçimde ortaya çıkarır ve daha zayıf görünebilirsiniz.
Basenleriniz istediğiniz incelikte değilse esnek kumaştan yapılmış dize doğru darlaşan kalem etekleri tercih edebilirsiniz. Bu tür modeller daha ince ve dengeli görünmenize yardımcı olur. Balon ya da geniş pilili etekler olduğunuzdan daha geniş görünmenize neden olur ve bu istediğiniz bir görüntü değildir.Bacaklarınız kalınsa ayakkabınızın modelinde hile yaparak ince görünmesini sağlayabilirsiniz. İster topuklu ister düz ayakkabı olsun ama mutlaka bilekten bağlamalı olsun. Bu göz yanılması sayesinde bacaklarınız daha ince görünebilir. Son sezonun modellerinden bilekte biten ankle ayakkabılar aynı etkiyi gösterecektir. Yaz dönemi için bilekten bağlamalı parmak arası sandaletler ve trendin ta kendisi gladyatör sandaletleri tercih edebilirsiniz. Ön kısmı çok açık olan babetler hem ayaklarınız hem de bacaklarınızın daha geniş ve kalın görünmesine neden olur. Bu nedenle mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.
Bacak boyunuzun kısaysa diz üstü ya da bileklere kadar uzanan etek modellerini tercih edin. Bu modellerdeki zıtlık bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise etek üzerindeki desenler. Eğer hem bacaklarınız yeterince uzun değil hem de biraz fazla kilonuz varsa büyük desenlerden uzak durun. Aksi halde kısa ve boylu ve geniş görünebilirsiniz. Dizin bir karış altında ya da bileğin bir karış üstünde biten etekler bacak boyunuzu ve siluetinizi kısa gösterir. Tercihlerinizi bu yönde yapmamaya özen gösterin.
Uzun bacaklarınız varsa her boyda etek modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Mini, diz altı etekler size çok yakışacaktır. Yalnızca bileklere kadar uzanan etekleri tercih etmemenizde fayda vardır. Çok uzun etekler bacaklarınızı daha uzun gösterir ve üst bedeninizin daha kısa olduğu izlenimini yaratır.