Kendinize özgü bir tarz oluşturduktan sonra bulunduğunuz ortamlara göre stil yaratmanız gerekir. Tarzınız spor giyim olabilir ama gece katılacağınız bir davete spor kıyafetle gitmeniz hoş karşılanmaz. En doğru stili bulmanıza yardımcı olacak tüyolar.


253F679CC1FCFDE699D384626049 - En Doğru Stil Nasıl Bulunur?


En Doğru Stil Nasıl Bulunur?


Her ortama uyabilecek stiller yaratmadan önce yaşam tarzınızı gözden geçirin. En çok nerede vakit geçiriyorsunuz, hangi mekânlara gidiyorsunuz ve gittiğiniz mekânların tarzı hangisi sorularına doğru yanıtlar verin. Eğer yoğun olarak iş davetlerine katılıyorsanız dolabınızda bu stil için ekstra yer açmanız gerekir. Arkadaşlarınızla birlikte açık hava gezileri yapmayı seviyorsanız fazla sayıda abiye kıyafete ihtiyacınız yok demektir.

Parti Kızı
Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte açık hava partileri ve kokteyllerde artış yaşandı. Eğer siz de bu tür davetlere sıkça katılıyorsanız dolabınızda özel kıyafetler bulundurun. En doğru kıyafetler; vücudunuza oturan şık bir kot pantolon, rahat yüksek topuklar, şifon ve gösterişli bir bluz, mini renkli bir elbisedir.
Bulunduğunuz ortama ve kıyafetinize en uygun aksesuarlar ise; uzun ve sallanan küpeler, taşlı yüzükler, gösterişli uzun kolyelerdir.

İş Kadını
İşinize gereği yemeklere ve toplantılara sık katılan biriyseniz şık ve resmi kıyafetlerden oluşan bir stil yaratmanız gerekir. Gri ve siyahın iç karartıcı etkisine maruz kalmak zorunda değilsiniz. En doğru kıyafetler; bedeninize oturan ama fazla dar olmayan şık bir kumaş pantolon, sezonun trendini yansıtan beyaz bir gömlek, diz altında biten çeşitli renklerde elbiseler, içinde rahat hissettiğiniz pantolon ve ceketten oluşan takım elbise ve 5 puntoluk topuklu ayakkabılardır.
İş yemeklerinde aksesuar kullanımında aşırıya kaçmamanız gerekir. Karakteriniz ve iş pozisyonunuzun stilinizin altında ezilmemelidir. Bu nedenle sizi sade ve şık gösterecek takılar kullanmaya özen gösterin. Tek taş yüzük, inci kolye, küçük küpeler en uygun seçimler olacaktır.

Hafta Sonu Gezileri
Arkadaşlarınızla gündüz ve hafta sonları vakit geçirmeyi seviyorsanız olabildiğince rahat kıyafetler tercih edin. Sezonun trendi spor pantolonlar, babetler, rahat spor ayakkabılar, koton tişörtler bu stil için en uygun kıyafetlerdir.
Hafta sonu için hiç aksesuar kullanmayabilirsiniz. Mutlaka kullanmak istiyorsanız gümüş zincirin ucuna minik kolye uçları, küçük taşlı bir yüzük tercih edebilirsiniz.