Kadınlar arasında göğüs büyüklüğü, kıvırcık saç ve düz saça benzer. Büyük göğüslü kadınlar küçük, küçük göğüslü kadınlar büyük olmasını ister. Göğüs tipinize uygun bikini seçtiğinizde istediğiniz büyüklüğü ya da küçüklüğü yakalayabilirsiniz.

C804672EA5B7718FED4E99E4B1E54 - Göğüs Tipine Göre Bikini SeçimiGöğüs Tipine Göre Bikini Seçimi


Göğüsleriniz büyükse ve olduğundan daha küçük görünmesini istiyorsanız öncelikle doğru modeli seçmeniz gerekir. Kısa üçgen bikiniler, koltuk altından destekleyici bikini üstleri istediğiniz etkiyi yaratmak için en uygun modellerdir.
Kahverengi, siyah, lacivert, koyu yeşil gibi koyu renkler kıyafetlerde olduğu gibi bikinide de daha ince ve küçük görünmenizi sağlar. Beyaz, sarı, uçuk pembe gibi açık renklerse daha büyük gösterir. Bu nedenler tercih etmemeye özen gösterin.
Bikininizde desen kullanmayı seviyorsanız iri ve büyük modeller yerine küçük ve çiçek desenleri modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Aksi halde büyük desenler göğüslerinizin daha büyük ve geniş görünmesine neden olur.
Göz yanılgılarıyla göğüslerinizi daha küçük göstermek istediğinizde bikini altı ve üstünü farklı kullanabilirsiniz. Üst kısmı tek renkten, alt kısmı desenlerden oluşan bikini hem genel hatlarınızı hem de göğüslerini daha küçük gösterir.
Göğüsleriniz küçükse ve daha büyük göstermek istiyorsanız straples kesimli bikiniler sizin için en uygun seçim olacaktır. İnce boyundan askıları olan straples bikiniler göz yanılgısı yaratır ve daha büyük görünmelerini sağlar. Aynı şekilde uzun üçgen bikinileri ve destekli modelleri tercih edebilirsiniz.
Bikini üstlerinde fırfırlar, büzgüler, büyük desenler kullanarak daha büyük görüntü elde edebilirsiniz. İlgiyi nereye çekmek istiyorsanız o bölgede daha yoğun ekstra özellik kullanın. Bikini altı ve üstünde farklı parçalar yerine aynı modeli kullanın. Böylece dengeli bir bütünlük yakalamış olacaksınız.
Koyu renkler daha ince ve küçük gösterdiği için açık ve canlı renkleri kullanmaya ağırlık verin. Sarı, beyaz, açık yeşil, pudra gibi tonlar sizin için en uygun renklerdir. Düz bikiniler yerine kontrast renklerden tasarlanmış bikiniler istediğiniz etkiyi yaratmanıza yardımcı olacaktır.
Kendinizi en iyi hissettiğiniz bikini modelini seçmeye özen gösterin. Sadece moda olduğu için rahatsız bir bikiniyi seçmek tatilinizi huzursuz edebilir.