Moda dünyasına imzasını bir daha silinmemek üzere atan İtalyan modacı Roberto Cavalli, Transformers filminin galasında Megan Fox’un giydiği seksi tasarımıyla yine gündemde…

trans - Moda dünyasında bir mihenk taşı: Roberto Cavalli

Yıllardır kadınları daha da güzelleştirmek için birbirinden seksi tasarımlarıyla göz doldurdu Cavalli… O biz bildik bileli moda dünyasının hatırı sayılır tasarımcılarından biriydi. 70’li yıllardan, yani ilk gençliğinden beri kadınlar için kıyafetler tasarlayan ünlü modacı, bu güne kadar kimleri giydirmedi ki…robertocavallihim - Moda dünyasında bir mihenk taşı: Roberto Cavalli


Roberto Cavalli, sıradığı tasarımlarıyla ve yaşam tarzıyla moda dünyasında herkesin gözlerini dikip izlediği devlerden biri. Tasarımcı olmasının yanı sıra, harika bir ressam. Diğer tasarımcıların arasından sıyrılıp 30 yılı aşkın süredir mesleğinin zirvesinde kalmasının en önemli nedenlerinden biri yeteneği, diğer bir sebebi de hayal dünyası ve zekasını yansıtan tasarımları. Adını son yıllarda duyurmuş olsa da, Cavalli moda dünyasının yıllardır öncüleri arasında…

Sanatçı bir ailenin içinde büyüyen İtalyan tasarımcının büyük babası Guiseppe Rossi, Floransa'nın en önemli ressamlarından biriydi. Cavalli'nin babası terziydi ve ondan aldığı ilhamla çok küçük yaşlarda dikiş dikmeyi, tasarım yapmayı öğrendi Floransa Sanat Akademisi’nde okuduğu yıllarda müthiş çizim kabiliyetini keşfetti.

robertogreeen - Moda dünyasında bir mihenk taşı: Roberto Cavalli

Onun tasarımları her zaman "Bu kesin Cavalli tasarımıdır" dedirten nitelikte. Ünlü tasarıma, çalışmalarında doğadan esinleniyor. Hayvan baskılan ve desenleri neredeyse onun imzası gibi.

Cavalli kariyerine 21 yaşındayken okulundaki bir kız arkadaşıyla tişört boyayarak başladı ve daha sonra birkaç arkadaşıyla baskı atölyesi kurdu. 701i yılların başında modern teknoloji dalında yaptığı detaylı araştırma sonucunda deri üstüne baskı ve boyama yapabilen ilk kişi olmayı başardı ve farklı materyallerden kumaşlar yaratmaya başladı. İtalyan Vogue dergisi genç Cavalli'yi fark etti; artık moda ve sanat dünyasında başarılı deri tasarımcısı olarak adından söz ettirecekti. O aslında yeni bir devir başlattı. Daha sonra dünya çapında tanınan, çok başarılı bir tasarımcı olmayı başardı.

Cavalli’nin tarihi
• Roberto Cavalli 1940 yılında Floransa'da doğdu.
• 70'li yıllarda Brigitte Bardot St. Tropez'de Cavalli'nin tasarımlarından birisini giydi ve artık Cavalli tüm dünyada tanınmış oldu.
• 1972'de St Tropez'de ilk butiğini açtı, aynı yıl Cavalli Floransa Palazzo Pitti'de ilk koleksiyonunu sergiledi.
• 1980 yılında eski kainat güzellerinden olan Eva Duringer ile evlendi, aşkını da bu büyük hükümdarlığın içine dahil etti. Ve eşinin desteğiyle tasarımlarına davam etti.
• 1994'te Milan'da ilk jean koleksiyonunu tanıttı ve büyük ilgi gördü.
• 1998 yılında RC erkek giyim ile gençlere yönelik Just Cavalli koleksiyonunu çıkardı.
• 1999 yılında New York'ta büyük bir butik açtı ve artık New York gençliği Cavalli jean'leri giymeye başladı.
• 2002 yılında Cavalli Floransa'da ilk kafesini açtı ve dekorasyonunda da hayvan desenleri kullandı. Yine aynı konseptteki Just Cavalli restoranını Milan'da açtı. Aynen Cavalli'nin Floransa'da çikolata fabrikası bulunmaktadır.
• 2002'nin sonbaharında Cavalli ilk parfümünü çıkardı. Şişesindeki yılan desenleri de onun imzasını taşıyordu.
• Aynı yıl Cavalli New York’ta yılın tasarımcısı seçildi.

56825635 - Moda dünyasında bir mihenk taşı: Roberto Cavalli


CMA 20Miley - Moda dünyasında bir mihenk taşı: Roberto Cavalli


evamendesmoving - Moda dünyasında bir mihenk taşı: Roberto Cavalli


gisele vs show cavalli - Moda dünyasında bir mihenk taşı: Roberto Cavalli