Her sabah giyinirken dikkatsizlik sonucu, bazen de aceleden bizi komik gösterecek hatalar yapabiliyoruz. Mesela tişörtümüzü yanlışlıkla taytımızın içinde unutabiliyoruz.


trans - En çok karşılaşılan giyim hataları
Çoğu zaman çok da fazla rezil olmadan bir arkadaşımız bizi uyarıyor ama, bir iş görüşmesi ya da bir davete gittiğinizi düşünsenize… Daha dikkatli olmalıyız demek kolay tabii ama, saat dokuzdaki randevunuza yetişmek için alelacele hazırlandığınızı ve saatin de sekiz olduğunu bir düşünsenize… En iyisi neleri kontrol etmeniz gerektiğini bilmek…


madde1 - En çok karşılaşılan giyim hataları


Kemerinizi bağladığınızdan emin olun
Çoğu zaman aceleyle evden çıkarken yapılan en büyük hata, kemerini düzgün olarak bağladığını sanmaktır. Kemerin iğnesini deliklerden tam olarak geçiremediğinizde kayacak, ya da kabarık duracaktır. Bu da etrafınızdaki insanlara ‘dün gece o kadar yoğundu ki, giyinmeye bile halim yok!’ mesajı gönderir. Siz bu haldeyken yanınızdan hayatınızın erkeğinin geçmesini inan istemezsiniz. Bunun için giyindikten sonra bir aynanın karşısında durun ve pantolonunuzu her açıdan inceleyin.
trans - En çok karşılaşılan giyim hataları
madde2 - En çok karşılaşılan giyim hataları


Büyük çantalı kadın olmayın
Hepimiz kimi zaman (hatta çoğu zaman) içine spor kıyafetlerimizden, iş evraklarımıza kadar her şeyi sığdırabildiğimiz büyük çantalar taşıyoruz. Genel olarak bunu giysilerimize de uyduruyoruz ama bu çantalar bazen gerçekten rüküş görünmenizi sağlayabilir. Her zamanki gibi giyinmediğiniz bir yere, bir partiye ya da daha formal giyinmeniz gerektiğinde her zaman kullandığınız çantayı değiştirmeni gerektiğini unutmayın. Çantanızı değiştirmeye üşenmeyin. Ertesi gün ne giyeceğinize karar verdiyseniz, çantanızı da akşamdan değiştirebilirsiniz.Pantolonlarınızın paçalarına dikkat edin
Pantolonlarınızın paçasının çok uzun olması ya da çok kısa olması kesinlikle bir moda hatası, onda hemfikiriz. Fakat doğru boyutlandırılmamış paçadan daha fecisi, doğru bakılmamış paçadır. Stilettolarınızın üzerinden ipleri sökülmüş, püsküllenmiş ve buruş buruş bir paçanın sarkmasını inanın istemezsiniz. Özellikle de pantolonunuz bileklerinizde bitiyorsa, ütü yapmaya özellikle özen gösterin.


madde3 - En çok karşılaşılan giyim hatalarıtrans - En çok karşılaşılan giyim hataları
madde6 - En çok karşılaşılan giyim hataları

Siyah giysilerinize dikkat edin
Eğer tepeden tırnağa siyah giyinmeye karar verdiyseniz, siyahların tonlarının uyuşmasına dikkat edin. Aksi halde kombinasyonunuz çok özensiz görünecektir. Dolabınızda durmaktan ya da yıkanmaktan rengi aşınmış bodynizi, yeni aldığınız siyah etekle beraber giymeyin. Size verebileceğimiz bir başka öneri de aksesuarlarda, çantada ya da ayakkabıda siyahtan başka bir rengi tercih edin.


trans - En çok karşılaşılan giyim hataları
madde5 - En çok karşılaşılan giyim hataları


Saçlarınızı da unutmayın
Güzel bir gece elbisesi ve darmadağınık saçlar iyi bir kombinasyon değildir. Eğer özel bir gece için tepeden tırnağa güzelce giyindiyseniz, saçlarınıza da biraz zaman ayırın ve şıklığınızı tamamlayın. Unutmayın, eğer bir rockstar değilseniz abiye bir kıyafetin üzerinde karma karışık saçlar koş durmayacaktır.
trans - En çok karşılaşılan giyim hataları
madde4 - En çok karşılaşılan giyim hataları


Işık kazalarına karşı tetikte olun
Çok güzel ve şık giyindiğinizi düşünüyorsunuz ve davetli olduğunuz mekandan içeri gururla giriyorsunuz. O da ne, herkes size bakıp arasında fısıldaşıyor, acı gerçekle ise aynaya baktığınızda karşılaşıyorsunuz. Giydiğiniz elbise ışıkta tamamen transparan. Eğer böyle bir kazaya kurban gitmek istemiyorsanız, evden çıkmadan önce elbisenizi ışıkta kontrol edin.

Alışveriş yaparken dikkatli olun
Mağazalarda satılan ve çok değişik modellerdeki giysilere hemen kanmayın. Ucuz ve o sırada mağazada gözünüze güzel geldiği için aldığınız size yakışmayan bir tişört, sadece boşa harcanmış para değildir. Onu giydiğinizde, üzerinizdeki diğer şeyler ne kadar güzel olursa olsun, güzel görünemezsiniz.


madde7 - En çok karşılaşılan giyim hataları
trans - En çok karşılaşılan giyim hataları

madde8 - En çok karşılaşılan giyim hataları


Düğmelerinizi ilikleyin
Hepimizin başına gelmiştir mutlaka, ya iliklediğimizi sandığımız düğmelerimiz bir işe yetişmeye çalışırken pat diye açılır, ya da işyerindeki arkadaşlarımız düğmelerimizi yanlış iliklediğimizi kahkahalarla bize hatırlatırlar. Bu yüzden eğer işe ya da başka bir yere geç kaldıysanız ve eğer gömlek giyecekseniz, mutlaka önce gömleğinizi giyin ve düğmeleri bir güzel ilikleyin.

trans - En çok karşılaşılan giyim hataları

madde9 - En çok karşılaşılan giyim hataları

Plaj terliklerinizi evde bırakın
Biliyoruz mevsim yaz ve hava çok sıcak. Hepimiz denizin ve güneşin hayaliyle yaşıyoruz. Bu da doğal olarak giysilerimize yansıyor. Evet işe bikiniyle gitmiyoruz belki ama ayağınızdaki flip flopları da fark etmedik değil. Unutmayın, ayakkabı bir kıyafetin en önemli tamamlayıcısıdır. Ve siz ne kadar güzel giyinmiş olursanız olun, o flip floplarla ciddiye alınmayı beklemeyin.