Sıcak havalarla baş etmenin, bacaklarımızı havalandırmaktan daha iyi bir yolu var mı? Her bedene ve her zevke göre şortlarla, bu sezon şık ve ferah…


trans - Yaz mevsimi şortsuz geçer mi?
Yaz sezonunun en gözde parçalarından olan şortlar, bacaklarına güvenenler için ideal parçalardan. Hem rahat hem de moda olan şort şıklığını şehirde de yaşayabilirsiniz. Yaşınıza ve tarzınıza uygun şortu seçmek için aman dikkat!

anneshorts - Yaz mevsimi şortsuz geçer mi?

Bacaklara dikkat
Şort herkese yakışmıyor; vücut yapısı çok önemli. Eğer vücudunuza güveniyorsanız şort modasını zorlayın. Yoksa çok çirkin duracağım hatırlatalım. Seçeceğiniz şortun içinde kendinizi iyi hissetmelisiniz. Bacaklarınıza güvenmiyorsanız kesinlikle kısa şortları tercih etmeyin. Bunlar yerine bermuda tarzı diz hizasındaki şortları giyebilirsiniz.

Yaşınızı dikkate alın
Üzerinizdeki kıyafetin yaşınızı ve stilinizi yansıtması çok önemli. Eğer 50 yaşın üzerindeyseniz spor tarzdaki şortları zorlamanın hiç âlemi yok. Ama klasik tarzdaki duble paça, diz hizasındaki modelleri giyebilirsiniz.

Minyonlar için
Minyon yapıda birisiyseniz diz hizasında biten bermudalardan kaçınmalısınız. Bu tip bermuda şortlar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Bunun yerine orta boyda olan duble paça şortları tercih etmelisiniz. Ayrıca bu tip şortları sadece deniz kenarında değil, şehirde de rahatlıkla giyebilirsiniz. Ayrıca sezonun yüksek bel modasına şortla da uyum sağlamanız mümkün. Birçok markanın yüksek bel şortları bu sezon çok moda.Gençler cesur olsun
Kısacık şortları gençlere bırakın. Ne kadar vücudunuza güvenseniz de Brezilya kesimi diye adlandırılan kısa şortları gençlerin giymesi çok daha güzel. Şehirde bu tip şortlar yerine rahat edeceğiniz, kalçayı kapatan şortlar çok daha uygun bir seçim olacaktır. Plajlarda bikini üzerine dilediğiniz kadar cesur olabilirsiniz.


dianneshorts - Yaz mevsimi şortsuz geçer mi?


Tulum da var
Jean şortlar yazın en favori parçalarından birisi. Bu yaz sezonunun bir yeniliği de jeanden şort talkımlar. Eğer modayı takip eden birisiyseniz ve vücudunuz da müsaitse böyle bir modeli yaz gardırobunuza sokabilirsiniz.

Şortun modeli önemli
Şehirde giyeceğiniz şortun modeline dikkat etmelisiniz. Yaşınız kaç olursa olsun, plaja tercih ettiğiniz kısa ve dar şortlar şehir için uygun değildir. Bu nedenle orta boyda olanları tercih etmelisiniz.

Düz sandaletlerle
Şortun altına ne giyeceğinize gelince, yaz kıyafeti olan bu parçayı düz sandaletlerle tamamlayabilirsiniz. Ama boyunuz kısaysa dolgu topuk sandaletler de yaz için çok uygun bir seçim olacaktır. Yüksek topuklu ayakkabı giydiğinizde çok dikkat çektiğinizi düşünüyorsanız, düz babetlerden şaşmayın.Kilolular bermuda
Büyük bedenseniz, pileli ve kısa şortlardan uzak durmanız gerek.


agynessshorts - Yaz mevsimi şortsuz geçer mi?

Bu modellerin dışında bermuda tarzı, diz hizasında biten şortları tercih edebilirsiniz. Ayrıca üzerinize tunik veya ince ceket giyerek de şık bir yaz kıyafeti oluşturabilirsiniz. Ayrıca çok dar modellerden uzak durunuz!

İncelere kargo
Armut tipli bir yapınız varsa, kalçalarınızı daha da fazla göstermemek için kargo tipi olan şort ya da bermudalardan uzak durmak gerekir. Kargo tipli körüklü cepli olan modeller, sizi daha kaim gösterecektir. Bu modelleri ince yapıdakilere bırakmakta fayda var. Bunun yerine düz kesimli şortları tercih edin.

Jeanler klasik
Jean şortların modası hiç geçmiyor. Eski bir jean pantolonunuzu keserek şorta çevirebilirsiniz. Kesik modeller çok moda. Plaja giyebileceğiniz gibi makul boyda olanları şehirde de giymeniz mümkün. Unutmayın, Hollywood yıldızları jean şortlardan vazgeçmiyor.