Bu sezon tam bir aksesuar mevsimi, açıkta kalan kollarımızı, boyunlarımızı birbirinden şık ve güzel aksesuarlarla süslüyoruz…trans - Hangi aksesuarları kullanmalısınız?
bilekliklerkolaj - Hangi aksesuarları kullanmalısınız?

Ben pek aksesuar kullanmam demeyin, az sonra göreceğiniz takılardan biri mutlaka size göre… Bilezik, kolye ya da küpe hiç fark etmez. Aksesuarlar giysilerimizin bir numaralı tamamlayıcılarıdır. Birçok kadının küpesiz, ya da kolyesiz sokağa çıkmamalarının nedeni de budur. İnanmıyorsanız etrafınıza bir sorun, kendilerini aksesuarsız çıplak hissettiklerini söyleyeceklerdir.

Sizin böylesine bağlandığınız bir aksesuarınız var mı peki, siz bir küpe insanı mısınız, yoksa bileklik mi? Boynum hiç boş kalmasın diyenlerden misiniz? Belki de halhalları çok seviyorsunuzdur? Eğer henüz favori aksesuarınızın ne olduğunu bulamadıysanız, iddia ediyoruz ona sadece birkaç saniye uzaklıktasınız…

Her zevke ve her keseye uygun takılar var. Örneğin doğal malzemelerden hoşlanan biriyseniz, bu sezon doğal taşlardan ve ahşaptan yapılmış aksesuarlar çok moda. Eğer siz takılarınızı takım olarak değil de, ayrı ayrı kullanmaktan hoşlanan insanlardansanız, bu büyük ve sade aksesuarlar tam size göre.
kolyelerkolaj - Hangi aksesuarları kullanmalısınız?


2009 kış sezonundan, yaz sezonunda taşınan ve büyük ihtimalle de önümüzdeki sezonda da trendy olmaya devan edecek şeylerden biri, büyük aksesuarlar. Tasma gibi kolyeler, devasa kolye uçları, kocaman şamdan küpeler kıyafetlerin bir numaralı tamamlayıcıları. Özellikle renkli taşlardan oluşan takılar, tasarımcıların koleksiyonlarını süslüyor. Boynunuzda ağırlık hissetmeyecekseniz, bu takılar tam size göre. Ancak bu takılar çok gösterişli ve dikkat çekici olduğu için giysileriniz daha sade, hatta minimal olabilir.

Ben gösterişten hoşlanmam, taktığım takılar da olabildiğince sade ve şık olmalı diyorsanız, inci kolyeler ve tek taş küpeler tam size göre. Her kadında seçkin duran bu takılar, sıradan siyah bir elbiseyle tamamlandığında bile çok şık olabiliyor. Ama siz siz olun, bu takıları hep birlikte kullanmak yerine, klasik takıları tek tek olarak takın. Jean ve beyaz gömlek gibi spor bir kıyafetle bile tamamlayabileceğiniz inci kolyenin sizi daha da şıklaştıracağına hiç şüphe yok.
trans - Hangi aksesuarları kullanmalısınız?
nazarlikkolaj - Hangi aksesuarları kullanmalısınız?


At nalının uğuruna ya da mavi boncuğun nazardan koruduğuna inanıyorsanız, sizin için de harika aksesuarlar var. Üstelik şans simgesi bu aksesuarlar spor kıyafetlerle de çok hoş duruyor. Hiç çıkartmadan da kullanabileceğiniz ve farklı kolyelerinizin yanına takarak bir arada kullanabileceğiniz bu kolye uçları çok ufak ve çok şık. Takı tutkunu olmasanız bile bu şans aksesuarlarını çıkartmak istemeyeceksiniz.

Yaz sezonunda kalın bileklikler çok moda. Üstelik ne kadar kalın olursa olsun, bileklerde bu bilekliklerden birkaç tane birden oluyor. Farklı tasarımlardaki bileklikleri sıra halinde taşıyabildiğiniz kadar takın. Ama bilekleriniz doluysa – ne boynunuza ne de parmaklarınıza – başka takı takmayın. Düz renk kıyafetlerle bu karışık bilekliklerin çok hoş duracağını da hatırlatalım.

Aksesuar alışverişi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?
• Bir arada kullanmak için aldığınız aksesuarların bütünlüğüne dikkat edin. Eğer birlikte kullanmak için bir kolye ve bileklik alacaksanız, ikisinin de gümüş olmasına ya da renklerinin birbirlerine uygun olmasına dikkat edin.
• Eğer büyük aksesuarları ve XL takıları tercih ediyorsanız, bunları takım olarak kullanma fikrini kafanızdan çıkarın. Bu büyüklükteki aksesuarları tek başına, yani sadece küpe, kolye ya da sadece bilezik olarak kullanmalısınız.
• Birlikte kullanacağınız takı ve giysiler birbirine uyumlu olmalı. Ne takınız, ne de giysiniz göz tırmalamalı.