Yaşınızı göz ardı ederek sezon trendlerini körü körüne takip etmekten kurtulun. Moda kurbanı damgasını yememek için yaşınıza ve vücut hatlarınıza yakışan detayları benimsemeniz her zaman olumlu sonuçlar verecektir.


trans - Moda kurbanı olmayın!
Madonna ve deighton - Moda kurbanı olmayın!

Aynaya bakıyorsunuz... Elbiseniz üzerinizde hayal ettiğiniz gibi durmuyor. Nedeni, belki de bu modelin yaşınız ve kişiliğinizle bağdaşmamasıdır. Çünkü her ne kadar giysilerin yaşının olmadığı ve günümüzde her kadının her şeyi giyebileceği söylense de, bazı elbiseler belli yaş gruplarında gerçekten daha güzel durabiliyor. Örneğin Madonna’nın Metropolitan Müzesi’nde yapılan davette giydiği, Louis Vuitton giysisini hatırlayın. 51 yaşındaki Madonna’nın üzerinde oldukça eğreti ve baştan savma duran bu giysi, onu daha iyi taşıyabilecek 20’li yaşlarında bir genç kızın üzerinde çok daha iyi durabilirdi. Aynı gecede Leighton Meesteer’in giydiği tulum yine evlere şenlikti. Fakat 20’li yaşlarını süren Leighton bu giysiyi bir nebze de olsa taşıyabilmişti. Siz de kendinize en çok yakışan giysiyi bulmak istiyorsanız, size birkaç önerimiz var…trans - Moda kurbanı olmayın!
anne 20 yas - Moda kurbanı olmayın!

20'Lİ YAŞLAR
İddialı asimetrik, straplez veya tek omuz elbiseler tam yaşınıza göre. Fırfırlı detaylar, renkli etnik işlemeler, çiçekli ayrıntılar ve iddialı kesimler ise tarzınızı vurgulamanız için kaçınılmaz. Balon etekler, pilili, kabarık, uçuşan modellerle de havanıza hava katabilirsiniz. Eğer vücudunuza güveniyorsanız, mini dar eteklerle çok şık ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Unutmayın biraz dekolteyle şık ve çekici olmak mümkün. Ancak ölçülü olmakta fayda var!


trans - Moda kurbanı olmayın!
Heidi 30 yass - Moda kurbanı olmayın!

30'LU YAŞLAR
Eğer vücudunuza güveniyorsanız yine iddialı kesimleri tercih edebilirsiniz, ancak yine de ölçüyü kaçırmamak gerekir. 30’lu yaşlarda en fazla giyilen parçalardan olan elbiseler, yaşınıza ve fiziğinize hitap ettiği sürece sizi her zaman mükemmel gösterir. Askılı, boyundan bağlı modelleri deneyin. Bu yaşlarda bacak ve göğüs dekolteleri çok hoş görünüyor; en çok hangi bölgenize güveniyorsanız, elbisenizde dekoltenizi o yönde seçin ve asla hem bacak hem göğüs dekolteli bir elbise giymeyin. Bu yaşlarda üste tamamen oturan elbiseler ise, yerini daha özgün, daha feminen ve sofistike modellere bırakıyor.

trans - Moda kurbanı olmayın!
nicole 40 yass - Moda kurbanı olmayın!

40'LI YAŞLAR
En güvendiğiniz hatlarınızı vurgulayan elbise modellerini tercih edin. Çok dekolte vermekten kaçının. Hem moda çizgiler taşıyan, hem de klasik ve zarif elbise çizgileriyle göz kamaştırabilirsiniz. Giydiğiniz her elbise stilinizi yansıtmalıdır. Değişik detayları, süslemeleri, feminen volümleri, zengin renk ve desenleri tercih edebilirsiniz. Şık aksesuarlar, işlemeler, payetler, tül detaylar elbisenize feminen bir hava katar. Elbisenizde stilinizi yansıtan detay kullanmaktan sakınmayın. Ama kesinlikle sezonun trendi olan fırfırlı, kabarık modelleri giymekten kaçının!