34t60w4 - Nikah Şekeri Seçimi ve Sunumu

* NİKAH ŞEKERİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

*Nikah şekerinin tasarımı kadar iekerin kalitesi de önemlidir. Nikah şekerinizi sadece süs olarak görmeyin davetliler bu şekerin tadına da bakmak isteyecekler.

* Davetiye ile çok farklı olmamasına dikkat edin. Davetiye ile tamamen bütünlük sağlamasını istiyorsanız, davetiyesi ile birlikte tasarlanan nikah şekerlerini tercih edin.

* Hayallerinizdeki nikah şekerini yaptırmak istiyorsanız bunun için biraz daha erken hareket etmelisiniz. Kararınızı vermeden önce de mutlaka hazırlanmış bir örneğini görmelisiniz.

nikah-sekeri1

* ÖNERİLER

* Maliyeti azaltmak istiyorsanız sadece hanımlara nikah şekeri verebilirsiniz.

* Kurutulmuş çiçeklerden oluşan küçük bir çiçek demetini nikah şekeri olarak verebilirsiniz. Böylelikle düğün gününüzde her bayanın elinde çiçek demeti olmuş olur.

* Nikah şekeri yerine konuklara en sevdiğiniz bir kitap yada cd’de dağıtabilirsiniz. Aşkı iyi anlatan bir kitap çok güzel bir fikir olablilir.

* Davetlileri eğlendirmekmi istiyorsunuz hepsine piyango bileti almaya ne dersiniz?

*Düğünden sonra hatırlanmak istiyorsanız, nikah şekeri yerine süslü anahtarlıklar da armağan edebilirsiniz.

* Düğününüzü resmetmeye ne dersiniz? Nikah şekerinizi çek-at fotoğraf makinesi de olabilir. Düğün sonrasında bu fotoğraflara ulaşıp farklı bir albüm oluşturabilirisniz.

2qvcgpf - Nikah Şekeri Seçimi ve Sunumu

Aşkın lavanta kokusu, şeker tadı… Düğün gününüzde davetlilere verdiğiniz tek armağan… Yıllar boyu aşkınızı hatırlatacak ayrıntı, en az düğün davetiyeniz kadar önemli…

Nikah şekeri seçimi gün geçtikçe zorlaşıyor. Hayal dünyasının sınırlarını zorlayan tasarımlar, çeşitlilikler, düğün konsepti, eşiniz ile hemfikir olacağınız seçimler, davetiye ile uyum bu güçlüklerin başını çekiyor. Hazurlıkların en keyifli aşaması olan nikah şekeri seçiminde zorlanmak istemiyorsanız işe bunlarla başlayın…

SİPARİŞİ NE ZAMAN VERMELİ?

Nikah şekrinizin (yenilebilirse) taze olmaları gerektiği için, siparişi erkenden vermeniz sakıncalı. Hazırlanmasının zaman alacağı da düşünülereki nikahınızdan üç hafta önce siparişi verebilirsiniz.

NİKAH ŞEKERİ ADEDİ

Genellikle davetiye ile eş sayılı olarak düşünülen nikah şekeri siparişinin biraz daha fazla verilmesinde fayda var. Nikahınıza katılamayacak ve daha sonradan sizi ziyarete gelecek olanlara da hediyenizi vermek istersiniz değil mi?

NOT: Düğününüzde anı defterini eksik etmeyin. Belki davetlilerin de sizin için bir çift sözü vardır. Nikah şekeri seçimi esnasında bu ayrıntıylada ilgilenirseniz, bir çok işin arasında kaynamamış olur.

2nti542 - Nikah Şekeri Seçimi ve Sunumu

NİKAH ŞEKERİ SUNUMU

Nikah şekerinizin sunumu için en uygun noktalar düğün mekanın girişi ve davetli masaları. Girişteki sunumu nikah şekerinizin tasarımına uygun sepet ya da tepsi ile yapabilirsiniz. Masa sunumunda ise nikah şekeri ile masa tasarımlarının uygunluğuna dikkat etmelisiniz.

5d1cwh - Nikah Şekeri Seçimi ve Sunumu