Her ne kadar şık olmak için bir servet harcamamıza gerek olmasa da, biz kadınlar çoğu zaman kullandığımız eşyaların kalitesiyle dikkat çekmeyi seviyoruz. İşte sizi tepeden tırnağa lüks gösterecek 10 detayı açıklıyoruz.trans - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar
Elbette ki bu eşyaların hepsini birden alıp giymeniz gerekmiyor, hiçbirimizin bütçesi buna elvermez. Ancak giysilerinizi tamamladığınız değerli parçalar, sizin görünüşünüzü tamamıyla değiştirecektir. Kot pantolonunuz ve bluzunuzu tamamlamak için kullandığınız bir çanta ya da sıradan elbisenizin altına giydiğiniz şık ve kaliteli bir ayakkabı, inanın sahip olduğunuz enerjiyi değiştirecektir.

Kimi zaman ne giyersek giyelim, kendimizi şık hissedemeyiz… Böyle durumlarda da ihtiyacımız olan şeyler aslında bu sayacağımız 10 parçadan biridir.

Siz de lüks görünmek için gardırobunuza hangi parçaları eklemeniz gerektiğini merak ediyorsanız ... ;MWSnap332 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

1. Chanel 2.55 zincir saplı çanta

Gabrielle “Coco” Chanel’in ikonik 2.55 modeli çantayı tasarlamasının en önemli nedeni, çantalarını elinde ve koltuk altında taşımaktan yorulmuş olmasıydı. Fonksiyonellikle modayı birleştiren bu çanta, ortaya çıktığı ilk yıllardan beri birçok kadının hayallerini, birçoklarının da omuzlarını süslüyor. Yıllardan beri çok az bir değişiklikle her sene yenilenerek varlığını sürdürmeye devam ediyor. Yıllar içinde bir çok çeşitte ve renkte yeniden yapıldı, ama orijinali hala en çok sevilen ve en şık bulunan model.
MWSnap333 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

2. Burberry trençkot

Burberry’nin trençkotu ilk olarak 1890 yılında Thomas Burberry’nin İngiliz ve Fransız askerleri için taşınması ağır paltolardan daha kolay olan bir giysi yapmak istemesiyle ortaya çıktı. Trençkotun üzerindeki apolet, metal toka, geniş asker yakaları gibi birçok detay, o zamandan bu zamana değişim göstermeden taşındı. Bu trençkota asıl ününü kazandıran Hollywood yıldızı Humprey Bogard oldu. Fakat günümüzde Victoria Beckham’dan Emma Watson’a birçok ünlü bu trençkottan vazgeçemiyor
MWSnap334 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

3. Yves Saint Laurent smokin

Yves Sanit Laurent, smokini ilk olarak 1966 yılında küçük siyah elbiseye rakip olarak tasarladı. Bilindik erkek smokininin çok daha feminen bir versiyonu olan Le smokind, seksi bir kumaş pantolon ve smokin gömleğinden oluşuyor. Tasarımcılara göre bu smokini giymek hiçbir zaman modayla ilgili olan bir şey olmadı, bu tamamen tarz meselesi.

MWSnap335 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

4. Christian Louboutin stiletto

Artık bir imza haline gelen kırmızı tabanlarıyla, Christian Louboutin stilettolar artık her tarzda ve her yaşta kadının dolabının vazgeçilmez parçaları haline geldi. Gece kıyafetlerinin altına, pantolonların altına, eteklerin altına, kadınlar her yerde onları giymek istiyor. Güzel görüntüsüyle şıklığın yanında kadınlara özgüven ve seksapel katıyor.MWSnap337 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

5. Diane Von Furstenberg anvelop elbise

Diane Von Furstenberg’in anvelop elbisesi aynı zamanda hem çok seksi, hem de çabasız şıklık arayanların vazgeçilmezi. Elbiseyi gece davetlerinde, partilerde, işe giderken, sinemaya giderken, kısacası her yerde ve her zaman giyebilirsiniz. Nerede giyeceğiniz tamamen elbisenizi neyle tamamlayacağınıza bağlı.

MWSnap338 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

6. Ferragamo babetler

Şıklık ve rahatlığın mükemmel birleşimi. Çocuksu görüntüsü ve kadınsı ışıltısıyla bu babetler ilk çıktıkları günden beri konforuna düşkün kadınların vazgeçilmezi. Salvatore Ferragamo, aslında bir ayakkabıcı. 1950’lerden beri deri, tahta ve daha birçok farklı materyalden ayakkabılar üretiyor. Günümüzde ise adı ilk onda sayılan ayakkabı tasarımcılarından biri.

MWSnap339 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar


7. Hermes Kelly çanta

1956’da Monaco Prensesi Grace Kelly, Cannes Film Festivali’nde takana kadar pek popüler olmayan bu çanta, aslında 1930’da Robert Dumas tarafından tasarlandı. O zamandan beri moda düşkünleri bu çantaya sahip olabilmek için epey parayı gözden çıkarıyor ve en az 3 ay sırada bekliyorlar. Thiery Hermes tarafından 1837’de hayata geçen marka, günümüzde hala çok popüler.
MWSnap340 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

8. Louis Vuitton Speedy çanta

1930’da piyasaya sürüldüğünden beri bu çanta seyahat ve gezilerin lüks yüzü olarak görülüyor. Bir marangozun oğlu olan Louis Vuitton, 1834’de Paris’e taşınıyor ve sarayda çalışmaya başlıyor. 1932’de de monogram baskılı bu çanta ortaya çıkıyor. Bu çanta genç bir kızdan güzel bir anneye ya da bir büyükanneye kadar, herkese uyum sağlayabiliyor. Çantayı kullananlar da, tıpkı bu yaşlı çanta gibi, yaş ya da tarz düşünmüyor.
MWSnap341 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar

9. RayBan güneş gözlükleri

Her ne kadar aviator gözlükleri ile akıllarımızda yer etmiş olsa da, Wayfarer modeli ile de retro sevenlerin gönlünü almayı ihmal etmiyor. 1937’de kurulan RayBan, sadece pilotlara ve askeriyeye özel gözlükler üretiyordu. Hollywood yıldızlarının da kullanmaya başlamasıyla RayBan filmlere ve ünlü insanların dolaplarına da sızdı. Şimdilerde ise güneş gözlüğü denince aklımıza ilk gelen markalardan biri.

MWSnap342 - Kaliteli şıklığı yakalamanız için 10 aksesuar


10. Dolce&Gabbana siyah korset elbise

Bu elbise İtalyan modacılar Dolce&Gabbana tarafından iç çamaşırı koleksiyonları için tasarlanmıştı. Elbisenin modeli tipik sutyenli, sırttan iplerle ya da kopçalarla bağlanan korselerden esinlendi. Coco Channel ilk olarak küçük siyah elbiseyi tasarlamış olabilir, ama ona kendi tarzlarını katarak yeniden hayat veren Dolce&Gabbana’yı da alkışlamak gerek.