BEYAZ GİYMEYİN

Eğer evlenen siz değilseniz kesinlikle başkasının düğününe
beyaz giyinmeyin. Beyaz giymek düğün sahibine karşı yapılacak en büyük ayıptır. Hatta bej, krem, ten rengi gibi açık renkte elbiseleri giymekten de kaçının. Geniş renk alternatifleriniz varken gelini üzmeyin. Bu önemli kuralı kesinlikle çiğnemeyin.

ABARTIDAN KAÇININ

Düğüne giderken abartıdan kaçınmanız çok önemli. Düğünün yıldızı siz değil, gelin olmalı. O yüzden abartılı ve dikkat çekici kıyafetler giyerek gelini ikinci plana atmayın. Ayrıca aşırı dekolte de düğün davetlerinde kaçınmanız gereken önemli bir detay.

DÜĞÜN YERİNİ DİKKATE ALIN

Kıyafetinizi seçerken düğünün yapıldığımekanı da dikkate almanız çok önemli. Kır düğününe aşırı abartılı giyinmek, kumsalda sade bir düğüne yüksek ökçelerle gitmek ya da beş yıldızlı bir otele spor bir kıyafetle katılmak düğün ortamı için uygunsuz olacaktır. Bu yüzden mutlaka davetiyede belirtilen giyim kuralı ve düğün yerini dikkate almalısınız.

RAHAT AYAKKABI GİYİN

Bu özel gecede arkadaşınız ya da akrabanız evleniyor ve siz de onun bumutlu gecesinde eşlik etmek için oradasınız. Bu da demek ki bütün geceyi eğlenerek, dans ederek geçireceksiniz. O yüzden rahat bir ayakkabı seçmeniz çok önemli. Rahatsız bir ayakkabı bütün gecenizi rezil edecektir. Giymeyi planladığınız ayakkabıyı mutlaka evde giyip uzun süre deneyin. Eğer rahatsızlık hissediyorsanız kesinlikle giymeyin.

AKSESUARLA DESTEKLEYİN

Eğer kıyafetinizi özel kılmak ve kendinizden bir şeyler katmak istiyorsanızmutlaka aksesuvar kullanın. Renkli bileklikler, taşlı büyük kolyeler ya da tasarım bir el çantası, kıyafetinizi özel kılmaya yetecektir. Bu özel gece için yaratıcılığınızı dilediğiniz gibi konuşturabileceğinizi unutmayın.

ÖNEMLİ AYRINTILAR

AKSESUAR ŞART

Aksesuvarlarla kıyafetinizi farklı havalara sokabileceğinizi
aklınızdan çıkartmayın. Saçınıza çiçekten bir taç, taşlı
bileklikler, zincir kolyeler kıyafetinize ayrı bir hava katacaktır.

TEK OMUZ ELBİSELER

Yeni sezonda tek omuz elbise çok moda. Yaz davetleri için tek omuz elbiseleri seçebilirsiniz. Geniş omuzlarınız varsa bu tip elbiseler çok daha hoş duracaktır.

PARILTI VE DANTEL

Pullu ve payetli elbiseler kadar dantel de gece kıyafetlerinde çok güzel duruyor. Gösterişli ve iddialı olmak istiyorsanız dantel kumaştan bir elbise tercih edebilirsiniz. Bu sezon renkli dantellerde çok moda.


Eklyn NailAZBAY id 7276880145 - Düğün İçin Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler...!