19448421x281 - Çakma Hermes Çantayı Nasıl Anlarsınız ?

Hermes çantaların fiyatları birkaç aylık maaşları bulurken moda tutkunları da mecburen taklide yöneliyor.

ÜNLÜLERİN TERCİHİ
Geçmişten beri ünlülerin elinden düşmeyen Hermes çantaların müşterileri arasında Dük ve Düşes Windsor, Jackie Kennedy, Sammy Davis, Lauren Bacall, Humphrey Bogart, Catherine Deneuve, Grace Kelly gösteriliyor. Günümüzde ise Paris Hilton, Kate Moss, Nicole Kidman, Julianne Moore, Lindsay Lohan, Victoria Beckham, Madonna, Sarah Jessica Parker, Eva Longoria gibi ünlüler var.

Hollywood’un ünlü simaları, markanın en klasik modellerine yönelmeyi tercih ediyorlar. Kaliteli bir çanta, spor kıyafetle de klasik bir görünümle de sizi daima iyi gösterecektir. Yeter ki renk uyumu gibi önemli detayları atlamayın.

DERİSİNE DİKKAT EDİN
Hermes çantaların özelliği derisidir. Derisini taklit etmek çok zordur. Bu yüzden sahtesiyle gerçeğini ayırt etmenin en kolay yolu derisini incelemektir. Derinin rengi çantanın her yerinde eşittir. Derisi çok serttir, kullandıkça yumuşamaz ve asla buruşmaz.

LOGOSU ÖNEMLİ
Fermuarlarını, tokasını ve logosunu inceleyin, gerçek Hermes çantalarla karşılaştırın. Özellikle Birkin modellerinde tokanın üzerindeki ‘Hermes Paris’ yazısına dikkat edin, gerçek Hermes Birkin’lerde yazı küçük ve eşit boyutlarda ve üzerin işlenmiş gibi görünür.

DİKİŞLER ELE VERİR
Hermes çantaların en önemli özelliği olan dikişlerini taklit etmek gerçekten zordur. Hermes çantalarda dikişler düzgün ve birbirine paraleldir. Çantanın rengiyle dikişin rengi birbirine uyumludur. Astarı her zaman kaliteli ve sağlambir forma sahiptir.

ID KARTINA MUTLAKA BAKIN
Tüm Hermes çantaların içinde ID kartı bulunur. Kartın üzerinde barkod numarası vardır ve aldığınız çanta hakkında kısa bir bilgi mevcuttur.

BECKHAM FARKI
Hermes markasının ayaklı reklam panosu gibi görülen Victoria Beckham’ın evinde tam100 parçalık bir Hermes çanta koleksiyonu olduğu söyleniyor. Bunun da maliyeti yaklaşık 2milyon dolarcık [!]

GENÇ İŞİ DEĞİL
Çocuk yaşta sayılabilecek birçok yıldız, klasik Hermes çanta kullanıyor. Parasını karşılayabildikleri aşikâr, ancak bu çantaları spor çanta gibi kullanmaları yanlış. Genç kızların eline maalesef yakışmıyor.