Hayatın hızlı temposuna uyum sağlamaya, iş hayatında başarılı olmaya, ailemize ve sevdiklerimize zaman ayırmaya çalışıyoruz. Peki, kendimizi mutlu etmek için neler yapıyoruz?

Alışveriş
Gözlerinizi kapatıp düşünün; şimdiye kadar sizi mutluluk vereceğini bildiğiniz ama yaşayamadığınız anları hatırlayın. Vitrinde görüp çok beğendiğiniz ama fiyatı yüksek olduğu alamadığınız çizme, elbise, aksesuar, çanta… Ertelediklerinizi hayata geçirmenin, kendinizi mutlu etmenin, alışverişten keyif almanın tam zamanı! Çünkü tüm markalarda %50’ye varan indirimler başladı!

Bu günlerde beğendiğiniz parçaları koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz ancak keyfinizin kaçmaması için kurallara uyarak alışveriş yapmalısınız. Bu sayede her zaman kullanabileceğiniz parçalara değeri kadar para vermiş olur, ay sonunda ekonomik sıkıntı yaşamazsınız.

Yeniden Keşif

Alışverişe çıkmadan önce dolabınızı yeniden keşfetmeye ne dersiniz? Kendiniz için uygun bir zaman ayırıp tüm kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlarınızı inceleyin. Neler eksik neler fazla not alın. Aynı modelde birkaç tane siyah elbiseniz varsa bir tane daha almamanız gerektiğini listenize ekleyin.

Uzun zamandır giymediğiniz parçalar varsa ihtiyacı olan birine vermek için ayırın. Böylece hem yeni kıyafetleriniz için yer açabilir hem de başka insanları mutlu edebilirsiniz.

Alışveriş Listesi

İndirimli alışverişe çıkmadan önce tıpkı market alışverişine çıkar gibi ihtiyaçlarınızın liste yapın. Kırmızı kazak, yeşil taşlı küpe gibi diğer kıyafetlerinizle uyum sağlayacak parçaları listenizde bulundurun. Gereğinden fazla para harcamamak için listenizin dışına çıkmayın.

Farkında Olmak

Dünyada yapılan araştırmalara göre kadınlar; alışveriş zamanında aldığı kıyafetlerin %60’ını bir kere bile giymiyor. Sadece fiyatı uygun olduğu için alınan ama tarzınıza uymayacak kıyafetler dolabınızda yer kaplarken ekonomik bütçenizi de zorluyor. Kontrollü davranmak için alışveriş listenizin dışına çıkmayın.

Unutmayın, alışveriş ve indirimin sonu yoktur. Her sezon yepyeni kıyafetler beğenimize sunulacaktır.