Kaçamak bakışmalar, muzur gülüşmeler, mesaj göndermeler, zamansız aramalar… Hoşlandığınız erkekle aranızda flört sinyalleri başlıyor ve beklediğiniz an geliyor: ilk akşam yemeği daveti!


Akşam Yemeği
Büyüklerimizden öğrenmişiz:” ilk intibah çok önemlidir” … Öyle zarif öyle güzel olmalıyız ki daha ilk görüşte aşka inandıracağız hoşlandığımız erkeği… Peki, nasıl giyinmeliyiz, görüntümüz olmalı? Büyük gün için hazırlıklara başlıyoruz!

Kıyafetinize karar vermeyi kolaylaştırmak için akşam yemeğinde nasıl bir mekânda olacağınızı öğrenmeye çalışın. Sadece yemek yiyebileceğiniz şık bir restoran mı yoksa yemek sonra dans edebileceğiniz bir ortam mı? Koparabileceğiniz her ipucu “nasıl giyeceğim” sorusuna alternatif yanıtlar doğurur.

Canlı renkler pozitif enerji yaratır ancak ilk görüşmelerde olabildiğince kaçınmak gerekir. Tabii bu durum baştan aşağı siyah giyinmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Yeşil ve pembe açık tonları; siyah ve grilerle kombinlemek için ideal renklerdir. Mavi ve beyaz karşınızdaki kişide güven duygusu yaratır. Her dönemin modası beyaz gömlekler hem şık hem de güven verici görünmenizi sağlayacaktır. İddialı giyinmeyi seviyorsanız ayakkabı ve aksesuarlarınızda kırmızı rengi tercih edebilirsiniz.

Baş başa yemek yiyebileceğiniz bir mekânda olacaksanız sade, pastel tonlarında bir elbiseyi ilgi çekici aksesuarlar ve yüksek topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Elbise giymek istemiyorsanız şık kesimli bir kot pantolon üzerine bluz tercih edilebilirsiniz. Gömleklerle kombinleyebileceğiniz diz hizasında etekler ilk akşam yemekleri için uygundur.

Yemek sonrası dans edebileceğiniz bir mekânda bulunacaksanız ayaklarınızın rahatlığına önem vermelisiniz. Şık babet ayakkabılar, dolgu topuklar ya da en fazla 5 punto yüksekliğinde topuklu ayakkabılarla gece boyunca dans edebilirsiniz.

Genel görünüşünüzde hem şık hem de sade olmayı hedeflemelisiniz. Rahat hissedebileceğiniz kıyafetler seçmek gece boyunca kendinize olan güveninizi artırır.