yaC59F - Starlardan Giyim Önerileri
1- Yaşınıza uygun giyinin
40'larında birisinin, mezuniyete gidiyor gibi giyinmesine ne diyorsunuz? Ya da Scarlett Johansson'ın 40 yaşında gibi hanım hanımcık giyinmesine? Küçük yaştakilere kimi zaman abartılı kıyafetler yakışsa da önemli olan yaşına uygun giyinmektir. Bu kurala en güzel örnek, hiç kuşkusuz ki Jane Fonda. Güzel yıldız, abartısız saçı, makyajı ve seçtiği kıyafetleriyle örnek olması gereken ünlüler arasında geliyor. Melanie Griffith'inki gibi büyük dövmeler ve mikro miniler ise gülünç gösterebiliyor! Belirli bir yaştan sonra da illa ki 'dekolte' diyorsanız, o halde biraz omuzları açmayı deneyin.

2- Saçlar önemli ayrıntı
Kötü yapılmış saçlar, harika bir elbiseyi berbat etmeye yeter. Kırmızı halıda, Hollywood yıldızlarını genellikle serbest şekilde toplanmış ya da doğal bırakılmış saçları ile görüyoruz. En iyisi özel günlere abartısız hazırlanmak. Düz fön çekilerek toplanan bir saçın sizi çok seksi göstereceğini unutmayın. Ya da doğal dalgalı bir saçın çok hoş görünebileceğini. Bigudi ya da krape ile kabartılan saçlardan ise uzak durun!

aske - Starlardan Giyim Önerileri

3- Aksesuarla parıldayın
Kırmızı halılarda gördüğümüz Hollywood yıldızları kıyafetleri kadar takılarıyla da büyülüyor. Üstelik takıları kararında kullanmayı da çok iyi beceriyorlar. Abartılı bir kıyafet giyiyorlarsa, onları daha sade takılarla görüyoruz. Ama sade bir tuvalet tercih ettikleri zaman adeta takılarını konuşturuyorlar. Siyah straplez bir elbise giyerseniz, gösterişli bir kolye ya da avize bir küpeyle kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Düz renk elbiselerle ise renkli takılar kullanabilirsiniz. Ama fırfırlı, nakışlı ya da işlemeli kıyafet giyiyorsanız, takınızın sade olmasına özen gösterin.


4- Dekolteye dikkat
Bacaklarınıza mı, göğüslerinize mi yoksa sırtınıza mı güveniyorsunuz? Konu dekolte olunca, bazen neremizi açacağımızı bilemiyor ve sonunda hataya düşüp, 'ne kadar çok, o kadar iyi' dercesine her yerimizi açıyoruz. Ama dekolte belki de kıyafette en çok dikkat etmemiz gerekenlerin başında geliyor. Bacaklarınız uzun ve güzelse, cesurca mini giyebilirsiniz. Ya da Hillary Swank gibi sırtınıza güveniyorsanız, geniş omuzlarınızı ve sırtınızı açıkta bırakabilirsiniz. Kural, bunlardan yalnızca birini ön plana çıkarmak olmalı.


5- Renklerle oynayın İddialı, rengarenk gece elbiselerini çok beğensek de, çoğu kez siyaha sığınırken buluruz kendimizi. Bir de dünyaca ünlü starlara bakın, onlar canlı renkleri, kendilerine yakıştırmayı çok iyi beceriyorlar. İşte onların küçük sırrı: Ten ve saç renklerine göre elbise seçiyorlar. Örneğin kırmızı, mercan gibi sıcak renkler esmer tenlilerde, pastel ve açık renkler de sarışınlarda güzel durur. Gümüş, dore ve siyah ise herkese yakışır.


C59Fap - Starlardan Giyim Önerileri


6- Stilinizi konuşturun
Ne giyerse giysin, sitilini ortaya koyan yıldızlar da var. Sarah Jessica Parker, buna en güzel örnek. Siz de tıpkı onun gibi modayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Her zaman alışık olduğunuz kıyafetlerin dışına çıkıp, farklı kıyafetler deneyin. Örneğin, jean ve kovboy botundan vazgeçemiyorsanız, mini jean etekle kovboy botu giyin! Amaç, gardırobunuzdaki kıyafetleri farklı şekillerde kullanmak, iyi eğlenceler...