Modacı Özgür Masur, bu yaz giydikleri ve taktıklarıyla herkesten farklı bir şıklık yakalamak isteyenlere tüyolar verdi: Trendlere takılmak yerine kendi stilinizi yaratın. Kendinize has bir stilinizin olması, sizi tarz sahibi yapar

Son zamanların en gözde modacılarından Özgün Masur, yaz aylarında şık ve trendy olmak isteyenler için ipuçları verdi:

1- UÇUŞAN MODELLE Rİ DENEYİN:
Bu yaz rahatlık ön planda. Uçuş uçuş modeller hoş ve farklı bir sadelik kazandırıyor. Birlikte kullanmaya alışık olmadığımız renklerin kombinasyonu da ayrıca farklılık verecek başka bir seçenek.

2- İRİ BASKILILARI DÜZ RENKLE GİYİN:
Sezonda oldukça favori olan çiçeklileri ya da büyük baskılıları, mutlaka bu desenin içinden bir renkle kombinleyerek giyin. Ya da bu desenle kontrast oluşturabilecek biraz daha düz parçalarla kombin yapın.

3- ŞIK CEKETLE AKILLI STİL:
Spor bir kıyafet, şık bir ceketle tamamlandığında daha 'akıllı' bir görünüm ortaya çıkar. Bu tarz bir görünüm kadınlara daha dinamik ve modern bir yaklaşım kazandıracaktır.

4- TAKIM YAPMAYIN:
Artık takım görüntülerden uzak bir yaklaşım gözlemleniyor ve bu tarz, kişiyi daha stil sahibi gösteriyor. Benim şu aralar en sevdiğim renk birlikteliği, taş rengi ve mavi ya da taş rengi ya da neon pembe...

5- TRENDE DEĞİL, STİLE BAKIN:
Dünyada artık trendden önce stil ön plana çıkıyor. Trendleri baz alarak giyinmek insanların kendi içinde benzeşmelerine neden oluyor. Kendinize has bir stilinizin olması, sizi son derece tarz sahibi haline getirecektir.

6- GÜNDÜZ BÜYÜK ÇANTA KULLANIN:
Gündüz büyük çantalar tercih edilmeli. Doldurçık rahatlığı gibisi yoktur. Şu aralar deri sırt çantalarını çok beğeniyorum ve bundan sonra daha sık görebileceğimizi düşünüyorum. Gece ise avuç içine sığan çantaları başarılı buluyorum.

7- KALIN BANTLILARLA PUNK OLUN:
Bu sezon kalın bantlı ayakkabılar çok fazla. Ama bunlar özellikle kalın bilekli kadınlarda iyi durmuyor. Bence diz boyundaki elbiselerle de giyilmemeli. Bantlı ayakkabıları, skinny pantolonlarla giyerek daha punk bir görünüm yakalayabilirsiniz.

FARKLILIK YARATIN:
Gereksiz olan hiçbir şeyi bedeninize giymeyin, gardırobunuza yerleştirmeyin. Birçok kombinle kullanabileceğiniz parçaları satın alırsanız, bu kıyafetler ya da aksesuvarları farklı seçeneklerle her koşulda giyebilme avantajınız oluşur.