Devrim yılları olarak nitelendirilebilecek 50'lerin efsane gözlük çerçeveleri geri döndü. Yukarı doğru çekik ve kalın çerçevelerle kedi bakışına sahip oluyoruz.


trans - Gözlerde kedi bakışı çok seksi!
Gözlükler hiç bu kadar çekici olmamıştı. Geçmişte genç kadınlar için gözlük takmak büyük bir utanç duygusuydu. Erkeklerin flört bir yana, gözlük takan bir kadının yanından geçmesi dahi söz konusu değildi.

50'li yıllara gelindiğinde bu kısıtlayıcı tutum tamamen değişti. Kedi gözlüklerin tasarlanmasıyla gözlük, klasik görünümünden sıyrılarak bir fenomene dönüştü. Gözlük tarihinde bir devrim olarak nitelendirilebilecek tasarımlar, dönemin trendsetter'ları tarafından da sıkça kullanıldı ve gözlüklere dair olumsuz yaklaşım, 'Gözlük takan kadın akıllıdır' imajı ile yer değiştirdi.

Kedi gözlükler özellikle Audrey Hepburn ve Marilyn Monroe'yla hatırlanan birer moda klasiği olarak şimdi tekrar hayatımızda.


3finaluploadar cat eye sunglasses - Gözlerde kedi bakışı çok seksi!7fea5029146c1ec7 Scarlett Johansson - Gözlerde kedi bakışı çok seksi!Alexander20McQueen - Gözlerde kedi bakışı çok seksi!Asos - Gözlerde kedi bakışı çok seksi!Audrey Hepburn Tiffany27s 2 - Gözlerde kedi bakışı çok seksi!