Yeni bir sezona geçiyoruz diye, ille de bütün dolabınızı baştan oluşturmanız gerekmiyor. Yazın oldukça trendy olan, kışın da revaçta olacağına inandığınız parçaları indirimden toplayın ve gardrobunuzu yeni sezona hazırlayın.


trans - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Kendini tekrar eden trendlerin her sezon farklı yorumlandığını fark edebilir, renklerin hangi tonlarının sezon rengi olduğunu görebiliriz. Örneğin kırmızı her kış sezon renkleri arasında olacak, bundan kaçış yok!

a1 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Kırmızıya her zaman güvenin
Geçen kış siyahla kombinlemek vardı, bu sonbahar/kış sezonunun alternatif dokuları dantel ve deriyle yorumlanacak. Tonu da daha kiremide yakın olacak. O yüzden indirimden bulursanız iyi bir kırmızı parça avlayın, özellikle kırmızı bir elbise, gece için elde var bir olacaktır.


a2 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Deriden vazgeçmeyin
Yaz indiriminde, başka hangi parçalara yatırım yaparsanız bu sonbahar karlı çıkarsınız biliyor musunuz? Derilere. Yazın her yerde bolca deri vardı biliyorsunuz. Bunlara 'yaz derileri' dedik. Kışlıklara göre daha ince olduklarını konuştuk. İşin aslı, serin bahar ve yaz geceleri dışında bu alternatifi değerlendiremedik. Yazın bu trende kapılıp birkaç parça deri alıp da giyemediyseniz hiç üzülmeyin, sonbaharda aynı hızla devam edecek.a3 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Deri bir şort alın
Eğer "Yazın da deri mi giyilirmiş!" deyip deri bir etek bile almadıysanız indirimde ilk alacağınız parça deri bir şort olsun. Bu kış yün çoraplarla deri şortlar ve mini etekler giyeceğiz. Deri mont ve ceketlerden bahsetmiyorum bile. Hazır indirim varken, deri bir pantolon almayı da ihmal etmeyin.a4 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Dökümlü ve şık pantolonlar
Ta geçen kıştan yaza kalan şimdi de yazdan bu sonbahara geçiş yapacak birkaç trend var. İlki şalvar kesimin değişim geçirerek dönüştüğü pilili pantolonlar. Yumuşak kumaşlardan, dökümlü, aşağı doğru daralan bu pantolonlardan indirimde birkaç tane alırsanız, kış için kurtarıcı parçalarınız hazır demektir. İkincisi uzun süreli trendimiz şortlar, bu kıştan sonra vadesini dolduracak gibi. Nasılsa kışın çoraplarla giyeceğimiz için, ince kumaşlarından korkmamanızı, indirimden alıp kış bütçenizden çıkarmanızı öneririz.a5 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Altının zamanı hiç geçmez
Altının bu kadar uzun süre koleksiyonları domine etmesinin nedeni tabii ki ekonomik kriz. Bir nevi etkiye tepki durumu. Başka bir deyişle kendisine sahip olamıyorsak, rengine sahip oluruz, öyle avunuruz. Metalik parçaları zaten geceleri giymeyi tercih ettiğimiz için, altın tonlarında bir elbise, bir bluz ve birkaç aksesuarı kesinlikle indirimden almanız akıllıca olacaktır. Nitekim krizin de geçmekte olduğunu düşünürsek, bu kıştan sonra uzun bir süre arkası gelmeyebilir.
a6 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Kışın da çiçek açabiliriz
Çiçekler de uzun süredir etrafta. Onlar da şekil, boyut, renk, tarz değiştiriyorlar ama her zaman varlar. Bu sezon, özellikle diğer desenli parçalarınızla karıştırmak için kullanacaksınız. Bu kış, çiçekli üstler ekose şortlarla, geometrik desenli pantolonlarla buluşacak. Onları düz bir parçayla giymeyi düşünmeyin bile. Başka desenle karıştırmam diyorsanız, çiçeğe elbisede yer verin, indirimde her iki türlüsü de var ama daha çok koyu renkli parçalar yakalamaya çalışın.a7 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Desenler her yerde
Bu sezon desenlerin de hayatımızdaki yeri tartışılmazdı. Çiçekler, çizgiler, puantiyeler her zamanki gibi vardı ama en popüler olanlar soyut ye geometrik desenlerdi. Esas trend olan ise desen değil, desenleri karıştırmaktı. Bu trend kışın da aynı hızla devam ediyor. İndirimden birkaç desenli parça almanız yerinde olur. Unutmayın, desenleri karıştırırken risk almak istemiyorsanız, ya aynı renk ya da aynı desen ailesinden seçim yapacaksınız.a8 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Dantel mutlaka sahip olmanız gerekenlerden
Dantel olan her şeye yatırım yapın! Bu sonbahar/kış farklı dokuları karıştırıyoruz ama o dokulardan biri mutlaka dantel olacak. Uzun bir tuniğin altından dantel etekler çıkacak, deri bir pantolonun üstündeki kadife ceketin içinde yine dantel bir üst olacak. Koyu renkte, ince dantelleri tercih edin ki sezondaki parçalardan farkı kalmasın.a9 - Yaz sonunda indirimden neler almalısınız?
Söz olmazsa olmazlardan açılmışken...
Bu sezondan kış sezonuna yatırım yapabileceğiniz iki parça daha var. Birincisi: Oxford'lar. Yeni sezonda metallerle, zımbalarla süslü olsalar da, indirimden bir çift siyah Oxford almanız en güveniliri. Topuklu ayakkabı giymediğiniz ve maskülen feminenliğin cazibesini kullandığınız günlerde havanızdan bir şey kaybetmemenizi sağlamaları garanti. İkincisi, dolgu topuklar. Ancak kışa dayanıklı olması için hasır olanlar değil deri olanları tercih edin. Üstlerini de olabildiğince kapalı modellerden seçin ama burunları açık olabilir, çünkü kışa kadar tüm açık ayakkabılarımızı çoraplarla giyeceğiz. Önceleri geçici sandığımız bu trend inatla devam ediyor, artık denemenin vakti geldi.