Beğendiğiniz giysiyi en iyi şekilde giymenin yolunu biliyor musunuz? Peki vücudunuzun istediğiniz gibi görünmesini nasıl sağlayacağınızı? İşte merak edilenler...


trans - Giyim sorunlarına pratik çözümler
Hepimiz gardırobumuzla zaman zaman sorunlar yaşıyoruz. Çok beğenerek aldığımız bir eteği hiç giyemiyoruz ya da beğendiğimiz bir çantayı materyalini beğenmediğimiz için almıyoruz. Peki, ne yapmamız gerekiyor? Mahmure okumak dışında hiçbir şey...
a1 - Giyim sorunlarına pratik çözümler Gerçek deri kullanmayı sevmiyorum. Ama suni derilerin görüntüsü de hiç hoşuma gitmiyor. Çanta ve ayakkabı için nasıl bir malzeme önerirsiniz?

PVC kaplı deri görünümlü modelleri kullanabilirsiniz. Suni deriler biraz basit veya fazla plastik görünebilirler. Daha kaliteli bir görünüm için detaylara dikkat çekin. Sezonun trendi zımbalar, püsküller ve zincir detayları aksesuarlarınıza hava katacaktır.a2 - Giyim sorunlarına pratik çözümler Sonbaharda hem ofiste hem günlük hayatta kullanabileceğim gösterişli bir bluz ve hırka önerir misiniz?

Fendi gibi markaların sonbahar-kış sezonunda da zincir detaylar özellikle dikkat çekiyor. Geçiş ayları için ince kumaşlı üstler almanız daha uygun. Yeşil, gri, pudra ve bejler sonbahar için ideal renkler.


a3 - Giyim sorunlarına pratik çözümler Erkeksi vücut hatlarım var. Nasıl bir elbiseyle daha kıvrımlı görünebilirim?

Drape, pili, fırfır gibi detayı olan modellerle daha feminen bir görünüme kavuşabilirsiniz, özellikle göğüs kısmındaki drapeler ve yuvarlak kesim yakalar göğüslerinizi daha büyük gösterir. Ayrıca kemerli gömlek elbiseler ve kruvaze gelen modellerle dikkati kalçalarınıza çekerek daha seksi hatlara sahip olabilirsiniz.


a4 - Giyim sorunlarına pratik çözümler Geniş kalçalarım var; sizce ne tarz bir bikini giymeliyim?

İlgiyi kalçalardan göğüs bölgesine çekecek açık renkli ya da göğüs detaylı (drape, fırfır, boncuk, volan vBulletin.) modelleri tercih edebilirsiniz" diyor stil danışmanı Tülin Kermen. Açıktan koyuya giden degrade renkler, dikey veya yatay çizgili desenler ile V yakalı modeller de sizi olduğunuzdan ince gösterir. Straplez modeller, gövdenin geniş ve kalçaların daha orantılı görünmesine yardımcı olur. Özellikle etekli modellerden kaçının


a5 - Giyim sorunlarına pratik çözümler Beyaz tenliyim ve canlı renkler giymeyi seviyorum. Hangi tonları seçmeliyim?

Mavi bazlı mücevher tonları, pembelere, sarılara ve turunculara oranla ten renginizle çok daha uyumlu olacaktır. Aksesuarlarınızda kontrast renkler seçmeye özen gösterin.

a6 - Giyim sorunlarına pratik çözümler Arkadaşlarımla mavi yolculuğa çıkacağız ve yanımda çok az eşya götürmek istiyorum. Hem teknede hem de karada giyebileceğim trendy bir şeyler önerebilir misiniz?

Çantanıza koyacağınız ilk parça kesinlikle bir tulum olmalı. Tulum hem çok rahat hem de 'trendy' bir tasarım. Gündüz teknede bikininizin üzerine giyebilir, gece kalın bilezikler ve taşlı sandaletlerle daha şık kullanabilirsiniz. Desenli bir tulum yerine düz renk tercih edin. Özellikle beyaz çok asil ve birçok farklı tarzda kullanabileceğiniz rahat bir renk. Üstelik teknede bronzlaştıkça üzerinizde çok daha hoş görünecektir. Gece havanın serin olabileceğini göz önünde bulundurarak az yer kaplayacağı için şal veya minik bir hırka alabilirsiniz. Buruşuk kumaştan yapılan, düğüm yapıp çantanıza atabileceğiniz tunikler ise size çok yer kazandıracaktır.

a7 - Giyim sorunlarına pratik çözümler Balon elbiseler, etekler çok hoşuma gidiyor. Fakat bu tasarımları normal hayatta giymek biraz riskli geliyor. Öneriniz?

Karpuz kollu bluz giyip altına balon etek giymek belki biraz podyumlara özel. Fakat balon eteği 'basic' bir atletle ve ince minik bir hırkayla tamamlayarak günlük hayata adapte edebilirsiniz. Balon etekli bir elbise tercih ediyorsanız, yine üst kısmının sade olmasına özen gösterin. Gece içinse ipek, saten gibi kumaşları tercih edebilirsiniz. Mini bir elbiseyle bacaklarınızı ön plana çıkarabilir veya üst kısmı fiyonklu bir elbiseyle ilgiyi yüzünüze çekebilirsiniz. Sezonun favori rengi pudra gündüz olduğu kadar gece için de çok hoş bir seçim