485df1d7 111 - Yüz şeklinize göre saç kesiminiz nasıl olmalı ?

Yuvarlak Yüz :

Katlı kesim tercih etmelisiniz. Eğer geniş bir yüze ve yumuşak hatlara sahipseniz, uzun, katlı kesimler en iyi tercihtir.
53046f39 222 - Yüz şeklinize göre saç kesiminiz nasıl olmalı ?

Oval Yüz :

“Oval yüz her türlü saç modelini taşıyabilmekte birlikte, kısa kesim daha çok yakışır.” diyor saç stilisti Frederic Fekkai. “Kahkül de uzun bir yüzü dengelemek ve yüz hatlarını yumuşatmak için kullanılabilir.” Eğer yüzünüzün uzunluğunu kamufle etmek istiyorsanız (ya da elmacık kemiklerinize ekstra dikkat çekmek istiyorsanız), biraz geniş bir saç stili deneyin, dalgalar ve katlar gibi.
1f741897 333 - Yüz şeklinize göre saç kesiminiz nasıl olmalı ?

Kalp Yüz :

“Kalp şeklinde yüzü olanlar için, saçının uzun ya da kısa olmasına bakılmaksızın kahkül çok iyi bir seçim olacaktır. Reese Witherspoon iyi bir örnek.” diyor Fekkai. Yana doğru kesilmiş kahkül modeli de bu yüz şeklinde harikalar yaratabilir.
936aa1e3 555 - Yüz şeklinize göre saç kesiminiz nasıl olmalı ?

Alnı Geniş Olanlar :

“Eğer alın bölgeniz genişse kahkül çok iyi bir seçim olacaktır.” diyor Fekkai. “Tabii ki, saç kalınlığı ve yapı öncelikle düşünülmelidir! Gür veya çok kıvırcık saçı olanlar için kahkül biraz zor olabilir. Çeneye kadar uzanan katlar yerine daha kısa katlar tercih edin; saçınıza daha iyi bir görüntü verebilirsiniz böylece.”
330ed924 444 - Yüz şeklinize göre saç kesiminiz nasıl olmalı ?

Kare Yüz :

“Eğer kahkül yaptıracaksanız yana doğru şekillendirmelisiniz.” diyor Cutler. Düz ve uçları keskin kahküllerden uzak durun, yüzünüzü kare bir kutu gibi gösterir.