668549779341?69652604205 - Her vücut tipine uygun mont var
Pofuduk montlar, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi. Ama bu montlarla olduğunuzdan daha kilolu ya da kısa boylu görünme tehlikesini de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Bunu önlemek için vücut tipinize en uygun modeli tercih etmeniz yeterli

MİNYONLAR
Çok uzun boylu değilseniz, her şeyden önce uzun montlara yan gözle bile bakmamalısınız. Amacınız sizi olduğunuzdan daha kısa göstermeyecek modeller tercih etmek olmalı. Bunun için de en fazla belinizi biraz geçen montları tercih edin. Bele oturan modeller de vücut hatlarınızı daha güzel ortaya koymanıza yardımcı olacaktır.

ARMUT TİPLİLER

Vücudunuzun üst tarafı ince ve düz, alt tarafı ise daha yuvarlak ise özellikle kısa modellerden uzak durun. Hatta bakışları üst tarafınıza çekmeye çalışmalısınız. Bu yüzden geniş ya da kürklü yakalı bir model tercih edebilirsiniz. Montun alt tarafının ise mümkün olduğunca düz olmasına özen gösterin.

KIVRIMLI HATLAR

Eğer vücut hatlarınızın gereğinden daha kıvrımlı olduğunu düşünüyorsanız, amacınız bu kıvrımları örtmeye çalışmak olmalıdır. Örneğin çıkık kalçalarınızı örtmesi için uzun bir mont tercih edebilirsiniz. Dolgun göğüslerinizin göze batmaması için de üst tarafı dar olmayan bir model seçmelisiniz.

UZUN BOYLULAR

İnce
bir fiziğiniz varsa ve boyunuz da uzunsa istediğiniz kadar pofuduk, kabarık modelleri gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz. Zaten özellikle uzun boyunuzu kamufle etmek istiyorsanız, bu tarz montları tercih etmenizde fayda var. Dikkat etmeniz gereken tek şey, çok kısa modelleri giymemek olmalı. Çünkü kısa modeller boyunuzu daha uzun gösterir.