Birçok film var ki hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Bu filmler aynı zamanda moda akımlarına da sebep oluyor. İşte bu filmler...

Audrey Hepburn - Breakfast At Tiffany’s (Tiffany’de Kahvaltı)
Breakfast At Tiffany filmi Audrey Hepburn’u bir yıldız ve küçük siyah elbiseyi de vazgeçilmez bir trend kıldı. Hepburn’un Givenchy imzalı bu seksi kokteyl elbisesi, gelmiş geçmiş en iyi film kostümü de seçildi.

2490f7fe 1 22 - Moda akımlarına sebep olan filmler

Keira Knightley –Atonement (Kefaret)
Atonement döneminin en ilgi gören filmlerinden biri olsa da hafızalara kazınması için geçerli bir sebep de Keira Knightley’in giydiği zümrüt yeşili elbisedir. Jacqueline Durran tarafından tasarlanan ipek giysi retro olduğu kadar da seksi!

c1b6f6e0 2 29 - Moda akımlarına sebep olan filmler

Anne Hathaway - The Devil Wears Prada (Şeytan Marka Giyer)
Anne Hathaway, The Devil Wears Prada filminde giydiği özel tasarımlardan önce, moda dünyasında tarzı için oldukça eleştiriliyor ve küçümseniyordu. Uzun bot modası da filmden beri geçerliliğini koruyor.

988ddc24 3 28 - Moda akımlarına sebep olan filmler

Marilyn Monroe - The Seven Year Itch (Yaz Bekarı)
Rüzgar ile havalanan beyaz kokteyl elbisesi Marilyn Monroe’nun ikonik moda stili haline geldi. Bu sahnedeki elbise hala pek çok genç kız tarafından mezuniyet geceleri için tercih edilen kostümün ta kendisi.

c1ac5ce2 4 30 - Moda akımlarına sebep olan filmler


Kate Hudson - How To Lose A Guy In 10 Days (Bir Erkek 10 Günde Nasıl Terk Edilir?)
Kate, sarı saten elbisesi ile filmde oldukça seksi ve büyüleyici bir imaj çizdi. Boyundan bağlamalı elbisesi filmi izleyen her moda severin nefesini kestiği bir gerçek…

08b141be 5 31 - Moda akımlarına sebep olan filmler

kadınvekadın