thunderbolt3 - Kolda Titanyum Gücü

Bu gördüğünüz bir savaş jeti değil, pahalı bir titanyum saat!

Thunderbolt adı size de James Bond filmlerini hatırlatıyorsa sorun yok! Zaten saatin tasarımcısı Maximilian Busser çocukluğundaki jet uçaklarını örnek almış. Küçükken bu aletlerden birini tasarlamanın hayalini kuran Busser, büyüdükçe hayallerinin yolunu değiştirmiş ve ilk bakışta uçağa benzeyen bu saati oluşturmuş.


thunderbolt - Kolda Titanyum Gücü

Saate mekanizmasını veren teknoloji 1970'lerden beri Amerikan Hava Kuvvetleri'nde uygulanan HM4, savaş uçaklarının daha hafif yapılmasını sağlayan bir yöntem.
Titanyum ve safir karışımından oluşan saatin mekanik bölümünü oluşturmak için 150 saat mesai harcandığını söylemeye bilmem gerek var mı? Bunun haricinde saatin tamamlanması için dört hafta gerekiyor. Saat kadranının yanındaki bölgeden ne kadar piliniz kaldığını öğrenip içinizi rahatlatabiliyorsunuz.

Eski Amerikan otomobillerindeki benzin kadranları gibi tasarlanan bölümler cidden fazlasıyla ilgi çekici. Tabii bu kadar özelliği olan bir saati kolunuza takıp gezmeniz o kadar da kolay değil. Küçük bir servet dökerseniz (158 bin dolar) sizin olabilecek.thunderbolt1 - Kolda Titanyum Gücü
thunderbolt2 - Kolda Titanyum Gücü