001 John Galliano Louis Vuitton spring 2011 - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!Carolina Herrera'dan Haider Ackerman'a kadar bütün tasarımcılar bu sezon ilhamlarını Uzakdoğu'dan aldılar. Siz de bu trendi Çin'den, Japonya'dan ve Kore'den esinlenilmiş kimono tarzı elbise ve bluzlar, çiçek desenleri ve kemerlerle uygulayabilirsiniz.

Kendi Asya stilinizi oluştururken John Galliano ve Louis Vuitton'dan (yandaki resimde) da ilham alabilirsiniz.

Ayrıca size ilham verebilmek için Asya'dan bir çok güzel örnek de hazırladık...


002 Anna May Wong - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!


lk Çinli Amerikalı yıldız Anna May Wong kariyerine sessiz sedasız başladı. Fakat zamanla 1930'lu yılların ikonlarından biri haline geldi. Uzakdoğu merakının başlamasındaki önemli nedenlerden biri sayılabilecek May Wong'un filmlerindeki tarzına bakıp, örnek alabiliriz.

004 Carven Asymmetrical silk and taffeta dress - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!Carven'in basit ama sofistike ipek elbiseleri ve Uzakdoğu'dan esinlenen kesimleri de çok şık. Bu tarz elbiseleri püsküllü küpeler ve bir yelpazeyle tamamladığınızda, kolaylıkla bir geyşa görünümüne bürünebilirsiniz.5 Bamboo framed fans - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!


Bu yaz serin kalmak için çevre dostu bir yöntem deneyebilir be Japon esintili, floral ve renkli yelpazeler kullanabilirsiniz.

6 Kenneth Jay Lane Jade deco drop necklace - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!


1920'lerin Hong Kong'unda ve gotik art deko tarzında kesinlikle çok çekici unsurlar var. Bu unsurları 2011 yaz sezonunun aksesuarlarında da bol bol göreceğiz. Yandaki Kenneth Jay Lane kolye, bu tarza güzel bir örnek.


8 Celine Haider Ackermann spring 2011 - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!Céline ve Haider Ackermann, 2011 yaz sezonunda klasik Japon renkleri ve kesimlerini modern kumaşlarla birlikte yeniden yaratmışlar. Bir diğer değişle, Uzakdoğu kültürünü başarılı bir şekilde günümüze uyarlamışlar.


7 Mr H - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!


Sezonun bir başka trend unsuru da Çin lokantaları Evet, belki bu madde kıyafetlerle ilgili değil ama bütün kültürünü dikkatle takip ettiğimiz Uzakdoğu'nun yemek kültürünü de denemekte fayda var.


9 Pearl River Kimono - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!
Tabii ki klasik bir kimonodan başka hiçbir şey Uzakdoğu kültürünü bu kadar güçlü yansıtamaz. Japonlar bu giysiyi sadece özel günler için saklayadursun, sizin evinizin rahatlığında kimonoları giymek için özel bir neden aramanıza gerek yok.

10 Shalimar Parfum Initial - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Guerlain'in klasik Shalimar parfümü ilk çıktığı yıllardan beri oldukça popüler. Çin esintili bergamot ve vanilya aromalı kokusu ve yenilenen şişesiyle Ağustos ayından itibaren raflardaki yerini alacak.


11 Vena Cava for TENOVERSIX Maryjane platforms - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Bu yaz en trendy ayakkabıların hepsi platformlu. Bu resimdeki Vena Cava platformlar ise moda dünyasının yeni ilham mekanı Uzakdoğu'yu çok başarılı bir şekilde yansıtıyor.


12 The Limited Obi belt - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Japon tarzı obi kemerleri kullanırken uymanız gereken bazı kurallar vardır. Mesela farklı düğüm tarzları farklı anlamlar ifade eder. Fakat basit bir deri kemer de kuralları yıkmak ve Uzak Doğu'ya selam çakmak isteyen şık kadınların işini görecektir.

013 brown pants - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Uzakdoğu stilini kıyafetlerinize uydurmak için ille de bütün gardırobunuzu baştan aşağıya yenilemenize gerek yok. Renkli bir pelerin ve parlak bir bluz, kolaylıkla istediğiniz etkiyi yaratacaktır.

14 Smashbox In Bloom eye shadow palette and brush - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Tabii ki makyajınızda da pastel renklere ve floral tonlara yönlenmeniz gerekebilir.

16 Fei Fei Sun Ming Xi Shu Pei Qin Xiao Wen So Young Kang - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Asya kültürünün sadece kıyaferlerini almadığımızı söylemiştik... Görünüşe göre tüm dünya gözünü uzakdoğuya, Asyalılarsa moda dünyasına çevirmiş. Son zamanlarda podyumlarda genç Asya'lı modeller sıklıkla görülür oldu.

Sağdan itibaren saat yönünde: Fei Fei Sun, Ming Xi, Shu Pei Qin, Xiao Wen, So Young Kang


17 sunglasses - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

House of Harlow'un 'Sasha' güneş gözlükleri ve arkasındaki püskülleri sayesinde, bunları taktığınızda küpe takmanız gerekemeyecek.

18 Donna Karan Chinoiserie satin jacquard and crepe top - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Donna Karan'ın Çin esintileri taşıyan bu yeleği, hem gündür hem de gece kıyafetlerine kolaylıkla uyum sağlar.

19 Charles Philip Shanghai moccasins - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Charles Philip'in Shanghai makosenleri

20 Rodarte spring 2011 - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Rodarte'nin 2011 yaz podyumundan bu tasarımı size de Japon işi vazoları hatırlatmıyor mu?

22 satin - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Renkli ve parlak kumaşlarla içinizdeki Asyalı'ya odaklanabilirsiniz.

Marc by Marc Jacobs'ın 'Hayley' bluzu, Theyskens’ Theory'nin 'Poga' pantolonu ve Club Monaco'nun 'Fiona' kemeri ile ne kadar şık bir görünüm yakalandığına bir bakın!

25 Shanghai Tang Dyed lacquer Sapelli box - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Asya kültürünü evinizdeki eşyalara da yansıtabilirsiniz

27 Japanese Screens Note cards - Yaz modası Uzakdoğu'dan esinlendi!

Bu paravanlarla yatak odanızda bir de soyunma odası yaratabilirsiniz.