2012 püskül modası2012 İlkbahar-Yaz esintilerinin yer aldığı Paris Moda Haftası’nda beyaz rengin ve püsküllerin hakimiyeti öne çıktı. Çok iddialı renkler ya da sıradışı desenler out.Anlayacağınız, bu yaz beyaz ve püsküllü bir parça edinerek modayı takip ettiğinizi kanıtlayabilirsiniz.

Beyaz pamuklular

Yeni bir sezona taze bir başlangıç yapmak mı istiyorsunuz? Bunun için hiçbir şey beyaz pamuklu bir elbiseden daha doğru bir seçim olamaz. Bu nedenle tasarımcıların ilkbahar için yaptıkları beyaz vurgusuna pek de şaşırmamak lazım. Beyaz rengi kullanmayan tasarımcı yok gibi; modacılar fikir birliğinde yani Stella McCartney ve Chloe, en öne çıkanlardan.

Nasıl ki bir dönem siyah mini elbise tüm modacıların “mutlaka gardırobunuzda olmalı” dediği bir parçaydıysa, şimdi de beyaz pamuklu elbise “olmazsa olmaz.” Pamuklu gömlek, elbise ya da etekler sadece sezon modasını değil; yeni bir başlangıcı da simgeliyor.

Püsküller

İlkbahar- Yaz aylarında püskül inanılmaz trend. Her yerde ya tamamen ya da bir aksesuar olarak mutlaka püsküller göreceğiz. Kumaş olarak ise tercih sırmalı ipeklerden yana. Chanel, Balenciaga ve Louis Vuitton yeni koleksiyonların da bu detaya bolca yer verenlerden.

Şimdiki püsküller 1920’li yıllardakilerin aksine daha hippi, daha sıradışı çizgiler taşıyor. Tercih edilmesinin nedeni, verdiği şıklık efektinin yanı sıra eteklerde ve ceketlerde hareket etmeyi
kolaylaştırması.

alıntı.