Yeni çantanız pony tüyü ayakkabılarınızla uyumlu mu? Ya da Vogue dergisinde gördüğünüz ipek elbiseyi almak için deli mi oluyorsunuz? Dikkat edin, moda kurbanı olabilirsiniz
Trendleri aşırıya kaçırmadan uygulamak da özen ister. Tepeden tırnağa marka giyinmenin stil sahibi olmakla aynı anlama geldiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Hatta moda kurbanı olma yolunda ilerlediğiniz konusunda size uyarmalıyız. Bu durumdan kurtulmak için modaya körü körüne bağlı kalmadan, moda kurbanı olmanızı önleyecek önerilerimize kulak verin.
* Moda alışverişi için ne kadar para harcadığınızı düşünün. Gereğinden fazlaysa, son aldığınız ürünleri geri vererek ilk adımı atın! Onlarsız da yaşayabilirsiniz...
* Sezonun olmazsa olmazları listesi içinde üçten fazlasına sahip olmak için direniyorsanız, moda kurbanı olma yolunda ilerliyorsunuz demektir.
* Gardırobunuza baktığınızda, yarısının modasının geçmiş olduğunu düşünüyorsanız, sadece sezon modasına göre alışveriş yaptığınız gerçeğini kabullenmelisiniz!
* Sadece moda olduğu için aldığınız parçalar oluyor ve giymekte de zorlanıyorsanız, moda kurbanı olmanıza ramak kaldığını söyleyebiliriz.
* Moda hastalığından kurtulmak için öncelikle kıyafetlerinize tasarımcı adıyla isimlendirmekten vazgeçin! 'Gucci ceketim', 'Galliano elbisem', 'Dior ayakkabılarım' bu duruma en güzel örnek...
* Kapalı ortamlarda güneş gözlüğüyle dolaşmayın.
* Köpeğinizi defilelere götürmeyin! O sadece New York Moda Haftası'nda olur...
* Hollywood yıldızlarının kırmızı halıdaki trendleri yansıttığı halleri sadece o geceye özel. Onlar da günlük hayatlarında jean ve spor ayakkabıyla dolaşıyor.
* Moda kurbanı olmak istemiyorsanız, tek bir markanın tutkunu olmayın. Moda tasarımcılarıyla ikinci elden aldığınız parçaları karıştırmaktan korkmayın.