1 199 - Ayakkabını Bacağına Göre SeçBacak boyun kısaysa:

Bacaklarını uzun göstermek için yüksek topuklu olanları tercih etmelisin. ''FermuarNokta - Ayakkabını Bacağına Göre Seç fiyonk veya herhangi bir aksesuar kullanacaksan yukarı doğru hareket eden aksesuarları tercih etmelisin'' diyor ayakkabı uzmanı ve Perfet Fit kitabının yazarı Meghan Cleary.


Kaçın: Kare burunlu olanlardanNokta - Ayakkabını Bacağına Göre Seç iri kayış ve aksesuarlardan kaçınmalısın.
Bunlarla dene: Kalem etek veya skinny pantolonlarla dene.


2 148 - Ayakkabını Bacağına Göre Seç

Ayakların taraklıysa:
Ayakların geniş olduğu için kadınsı yönünü ön plana çıkarmak için ince topuklu ve estetik dokunuşlu ayakkabıları tercih etmelisin. Ayakkabının burnunu yuvarlak yerine badem şeklinde seçerek daha şık bir görünüm elde edebilirsin. New York Geox'un yöneticisi Tousif Ghani ayakkabıNokta - Ayakkabını Bacağına Göre Seç bot ve çizme seçimi yaparken yandan ya da arkadan fermuarlı modelleri tercih etmeni öneriyor.
Kaçın: Kalın ve dolgu toukların yanısıra chunky topukları tercih etmemelisin.
Bunlarla dene: Ayak genişliğini kırmak için parmaklarının genişliğinde olan paçalı pantolonları tercih etmelisin.3 95 - Ayakkabını Bacağına Göre Seç

Bileklerin inceyse:
Bileklerin çok inceyse bağcıklı büzgülü modelleri ayaklarını rahat hareket ettirebilmek için tercih edebilirsin. Bileklerini daha dolgun ve vücudunla daha orantılı göstermek için kat kat fiyonklarNokta - Ayakkabını Bacağına Göre Seç geniş toka ve fiyonklar kullanabilirsin.
Kaçın: ''Bacak ve gövde arasındaki mesafeyi çok fazla açmamaya özen göstermelisin'' diyor Mihara.
Bunlarla dene: Renk kontrastları ve desenli parçalara dolabında geniş yer açmalısın