Sen her zaman güzelsin! Akneler sivilceler ve cilt problemleri güzelliğini bozamaz!
akne - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Dünyanın en gizli güzellik sırları’ adlı kitabın yazarı Diane Irons, ünlüler, makyaj artistleri ve modeller tarafından gıpta edilen ve gerçekten de işe yarayan öneriler sunuyor.

Çıkagelen sivilceler

İş görüşmesi, özel bir buluşma ya da düğünün için hazırlanırken yüzünün tam ortasında pörtleyen sivilceye ne yapabilirsin ki? Birçok şey! Sinirini bozan kızarıklığı ve şişkinliği gidermek için doktorundan bir kortizon iğnesi yapmasını iste. Bu, bir sivilceyi neredeyse anında giderir.

Dermatologuna gidemiyorsan, eczaneden alacağın bir kortizon kremi, hemoroid kremi veya göz damlasından azcık sürerek de sorunu giderebilirsin.
Başka bir öneri de gece bakımı. Sivilcenin üzerinde 30-40 saniye boyunca buz gezdir. Karanfil yağı sür ve tamamen kuruyana kadar bekle.
Sivilcenin iyileşmesini hızlandırmak için de bir damla çay ağacı yağı ile masaj yapabilirsin. Bu aynı zamanda sivilce çevresini uyuşturacaktır. Fondötenine uygun, sıvı-olmayan bir kapatıcı kullan. Hafif bir dokunuşla kusurlu bölgenin üzerine azıcık miktarda sür, birkaç saniye bekle ve parmak ucunla hafifçe yedir. Üzerine de toz pudra uygula.
sivilc - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Akne atağı

Sarı bir göz farını alın ve bunu kapatıcınızla karıştırın. Aknenin olduğu bölgeye uygula ve kurumaya bırak. Ardından, her zaman kullandığın fondötenine kapat. Bir kağıt mendille yüzünü nazikçe silerek rengi eşitle.
gz iiklii - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Şişkin gözler

Soğuk kaşıkları al ve bunları göz çevrenin altına yerleştir. Kaşıkları, basitçe, soğuk suyun altında tut veya daha iyisi, onları derin dondurucuda sakla. Böylece akşamdan kalma olduğunda veya uykunu yeterince alamadığında kullanıma hazır olurlar.
vcut 1 - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Vücuttaki zedelenme

Etrafta ilaç pudra yoksa biraz mısır nişastası kullan. Mısır nişastasının mükemmel derecede emici güçleri vardır ve bunu, pudradan daha etkili bile bulabilirsin.
atlam dudak - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Çatlamış dudaklar

Biraz vazelinle dudaklarını ovala, ardından bir diş fırçasıyla dudaklarını küçük dairesel hareketlerle fırçala. Diş fırçası ölü derinin pul pul dökülmesini sağlarken, vazelin de rujunun üzerinde kayabileceği bir zemin hazırlayacaktır.
uuk - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Uçuk

Uçuklar için kullanılacak ilaçlar vardır. Eğer elinizin altında bir tane yoksa bir aspirini al ve hafifçe ıslatarak uçuğun üzerine uyula. En az üç dakika boyunca aspirini uçuğun üzerinde tut.
Bakterilere karşı savaşmak için uçuğu ve çevresindeki bölgeyi temiz ve kuru tut.

Çikolata, fındık, ceviz veya jelatin bazlı ürünlerden kaçınarak yağsız, hafif bir diyet uygula. Bu yiyecekler uçuğu azdırır ve enfeksiyonun ilerlemesine sebep olabilir.
gnelenmek - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Aşırı bronzlaşma

Küveti ılık suyla doldurup yaklaşık 20 dakika içinde dur ve karbonatla vücudunu ovala.
gne yan - Kadınlar Her Zaman Güzeldir
Ciddi güneş yanığı

İltihaplanmayı azaltmak için bir aspirin al. Sirke (yaklaşık yarım litre) ve ılık suyla doldurulmuş bir küvette banyo yap. Cildini yoğurt ve yağsız süt ile nemlendir.

Woman'sHealth