Güzel bir kombin için doğru seçilmiş parçalar gerekir bunu artık hepimiz biliyoruz. Peki doğru bir parçayı neye göre seçmeliyiz? Bizi daha ince gösterdiği için etekleri avantaj olarak görürüz fakat her zaman bu geçerli olmuyor. Vücut tipine göre seçilmemiş bir etek yanlış bir seçim olur. Günlük hayatta da gece hayatında da etekler artık vazgeçilmezimiz olmuşken dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.dolce2526gabbana - Vücut Tipine Göre Etek SeçimiKüçük popolu, uzun ve ince bacaklıysan eğer şansı yüksek grubun içindesin demektir. İstediğin bir çok eteği giyebilirsin ama en güzel hangi etek modeli olur dersen eğer sana ultra mini ve dar etekleri öneririm. Mini etekleri giymeyi sevmiyorum dersen eğer kalem eteklerde sana çok yakışır.


Hafif çıkık popolu ve kalın bacaklıysan mini eteklerden uzak durmak senin için çok isabetli olur. Arkası havaya kalkmış bir etek çok hoş gözükmez. Diz üstünde belden dar aşağıya doğru genişleyen etekler sana çok yakışır.


Kalçan dar ve bacakların da kısa ise istediğin birçok eteği giyebilirsin ama diz altı etekler bacak boyunu daha uzun göstereceği için bence seçimini bu yönde yapmalısın.
1 - Vücut Tipine Göre Etek Seçimi
Bacakların çok ince yada çok kalınsa etek senin için her zaman risk olur. Ben etek giymeyi seviyorum diyorsan eğer dikkat etmen gereken şeyler var. Bacakların çok inceyse fırfırlı etekleri seçebilirsin daha düz ve dar etekler sana çok yakışmaz. Kalın bacakların varsa mutlaka çorapla giymeli ve altına topuklu ayakkabı seçmelisin. Böylelikle ancak daha güzel bir görünüm elde edersin.


topshpo - Vücut Tipine Göre Etek Seçimi


Püf noktalar:
-Eğer büyük göğüslere sahipsen canlı renkler ve desenli etekler seçersen dikkati alt tarafına çekersin. Kalem etekler senin için ideal.
-Minyon bir tipin varsa mini veya dizde biten eteklerden kaçın!
-Eğer armut tipinde vücuda sahipsen koyu ve naturel renkleri seç
-Erkekleri hatlara sahipsen piliseler kalçaları daha yuvarlak gösterir seninde en büyük yardımcın olabilir.