moda03 - Kime, Nasıl Etek?

Yeni sezon eteklerin istilası altında ama önemli olan hem yakışanı hem yaşam tarzına uyanı seçmek!

Başımızı hangi vitrine çevirsek renk renkvirgul - Kime, Nasıl Etek? değişik modellerde birçok etekle karşılaşıyoruz. 2003-2004 sezonundan bu yana etek diğer giysilere oranla açık arayla önde gidiyor. Diz boyuvirgul - Kime, Nasıl Etek? diz altıvirgul - Kime, Nasıl Etek? bolvirgul - Kime, Nasıl Etek? yırtmaçlıvirgul - Kime, Nasıl Etek? pilelivirgul - Kime, Nasıl Etek? likralı. Modeller kadar kumaşlar ve desenler de o kadar çeşitli ki doğrusu insan karar vermekte zorlanıyor.

Tasarımcı Berrin Akkartalvirgul - Kime, Nasıl Etek? kadınların etek seçiminde vücut tipleri dışında hayat tarzlarına göre seçim yapmalarının doğru olacağını belirtiyor. Herkesin kişiliğini ve hayat tarzını yansıtarak ‘kendi’ tarzını yaratabileceğini ifade eden Akkartal kumaş önerilerinde de bulunuyor.İŞ KADINLARINA ÖNERİLER
Masa başında çalışanlar klasik tarz etekleri tercih edebilirler. Bunlar düz dar kesim olabildiği gibi pilelivirgul - Kime, Nasıl Etek? yırtmaçlı kesimlerde olabilir. Fazla hareket etmedikleri için doğal dokulu ve likralı kumaşlar tercih sebebi olabilir.

Sürekli hareket halinde olanlar için isevirgul - Kime, Nasıl Etek? hem şıklık hem rahatlık içinvirgul - Kime, Nasıl Etek? bu yılın trendi olan kloşvirgul - Kime, Nasıl Etek? dizaltı boyunda eteklervirgul - Kime, Nasıl Etek? valonlu çingene etekleri ve çan tarzı etekler oldukça uygun.

İNCE BELLİLERE ÇAN ETEKLER
İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimi kadınların beli oldukça incevirgul - Kime, Nasıl Etek? basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Bu durumda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmayabiliyor. Çok ince bellivirgul - Kime, Nasıl Etek? baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inenetekler öneriyor.

KISA BOYLU KADINLARA KISA ETEKLER
Kilolu ve kısa boylu kadınlara etek boyu kısa etekler giymeleri tavsiye ediliyor. En fazla dizde biten etek boyları tercih edilmeli çünkü uzun etekler boyu daha da kısa gösterir.

Zayıf kısa boylu kadınlara da etek boyu kısa etekler yakışıyor. Fakat modeller üzerinde değişik alternatifler kullanılabilinir. Çünkü bu tip kadınlar değişik modelleri rahatlıkla taşıyabilirler.

RENK SEÇİMİ
Etekler de renk seçimi de önemli. Renk seçimi ortamavirgul - Kime, Nasıl Etek? beden tipine ve eteğin modeline göre yapılmalı.

Renkvirgul - Kime, Nasıl Etek? desen ve kumaş önerileri:

  • Kısa ve dar etekler için koyu renkler tercih edilebileceği gibi gibi açık renk ve desenli kumaşlar da kullanılabilir.
  • Uzun ve bol kesimli etekler için desenlivirgul - Kime, Nasıl Etek? soft renkler olabildiği gibi canlı renkler de kullanılır.
  • Kısa ve pileli etekler için ekose kumaşlar ve düz koyu renkliler seçilebilir.
  • Uzunvirgul - Kime, Nasıl Etek? düşük belli ve dar etekler için koyu renkler ve çizgili kumaşlar tercih edilebilir.
  • Dizaltıvirgul - Kime, Nasıl Etek? dar etekler için iri desenlivirgul - Kime, Nasıl Etek? karışık renklerin dışındaki diğer düz renkler seçilebilir.