Bu yıl gelinlikler narin görünüşleri ile sizlere kendinizi kraliçeler gibi hissettirecek. Fransız gipür ve tülleri ile buluşan gelinlikler hoş görünüşleri ile herkesi hayran bırakıyor. Bu özel günde kendinizi iyi hissettirecek en önemli şeylerden biri olan gelinlikteki seçiminize oldukça dikkat etmelisiniz.

Binlerce çeşidiyle sizlere tercih etmenizi zorlaştıracak kadar güzel gelinliklerden vücut yapınıza en uygun olanını seçmeniz oldukça önemli. Eğer narin ve biçimli bir vücut yapısına sahipseniz mutlaka balık gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Kalçalarınızda ve etek uçlarındaki hafif bir kuyrukla volume katarak normal bir elbiseden oldukça farklı görünmesine yardımcı olacak.

Gelinlik seçerken diğer dikkat etmeniz gereken unsur da göğüs kesimi. Straplezler bu yıl oldukça ön planda. Bunun yanı sıra dantelden askılar da çok tercih edilen modellerden. 2013 gelinliklerinde seçeceğiniz birçok modelde bulunan Fransız dantelleri ile gelinliğiniz kraliçe elbiseleri gibi duracak.

Ünlülerin de gelinliklerinde tercih ettiği Fransız dantellerini gelinliğinizde olmasa bile duvağınız da mutlaka kullanmalısınız. Uzun kuyruklu bir duvakla balık etek modelli bir gelinlik emin olun ki sizleri günün yıldızı yapacak.