bu ilkbaharin 5 muhtesem guzellik trendi 08022013140454 - Bu İlkbaharın 5 Muhteşem Güzellik Trendi
CANLI MAVİ GÖZ KAPAKLARI
İster göz kapaklarını minimal bir şekilde renklendirin, isterseniz kaş çizgisine kadar yoğun bir uygulama yapın... Ama mutlaka deniz mavisi, lacivert ve kobalt üçlüsünden birine ya da hepsine göz makyajınızda yer verin. Just Cavalli defilesinde makyaj artisti Benjamin Puckey kirpik çizgisi üzerine göz pınarlarından dış kenarlara doğru krem eyeliner uyguladıktan sonra far ile bu çizgiyi sabitlemiş. Ardından gözün daha büyük görünmesini sağlamak için maskarayı es geçiyor ve göz pınarlarına inci beyazı far uygulamış.
Just Cavalli

bu ilkbaharin 5 muhteC59Fem guzellik trendi 81691 08022013115318 - Bu İlkbaharın 5 Muhteşem Güzellik Trendi
TIRNAKLAR OPAK BEYAZ
“İlkbahar/Yaz sezonunun temiz, doğal ve modern görünüm yaratan beyaz ojeler için kısa ve yuvarlak törpülenmiş tırnaklara ihtiyacınız olduğunu unutmayın,” diyor Rag&Bone defilesinde görev alan tırnak uzmanı Jin Soon Choi ve ekliyor: “Kare törpülenmiş uzun tırnaklarda bu ojeler çok sert bir görünüm yaratabiliyor.”
Rag&Bone

bu ilkbaharin 5 muhtesem guzellik trendi 08022013141452 - Bu İlkbaharın 5 Muhteşem Güzellik Trendi
SAÇ BANTLARI
Havaların ısınmasıyla birlikte dağınık topuzunuzu saç bandı ya da eşarp ile tamamlayarak 60’ların bohem stil ikonlarını andıran bir görünüme sahip olabilirsiniz. “Eğer yeni trendleri denemeye çekiniyorsanız daha ince bantlar kullanarak değişime başlayın. Ayrıca bandı sıkıca bağlamaya özen gösterin,” diyor Marc by Marc Jacobs defilesinde türban kullanan saç stilisti Guido Palau.
Marc by Marc Jacobs

bu ilkbaharin 5 muhteC59Fem guzellik trendi 96208 08022013115319 - Bu İlkbaharın 5 Muhteşem Güzellik Trendi
ELEKTRİK KIRMIZI
Dikkat çekici dudak makyajı yeni sezonda evrim geçiriyor. Daha mat bir görünüm yaratılırken, domates ve kızıl kırmızı tonları ön plana çıkıyor. Prada defilesinde karşımıza çıkan aşırı cesur dudak makyajını yaratmak için makyaj artisti Pat McGrath ruju uygulamadan önce kalem ile dudakları belirginleştiriyor. Ayrıca gözlerde ise doğal tonları tercih ederken, kaşların içerisini doldurarak dramatik bir görünüme imza atıyor.
Rochas

bu ilkbaharin 5 muhteC59Fem guzellik trendi 50100 08022013115320 - Bu İlkbaharın 5 Muhteşem Güzellik Trendi
TOPUZ & DÜĞÜM
Geçtiğimiz sezona damgasını vuran dağınık topuz, 2013 İlkbahar/Yaz sezonunda yerlerini ense hizasında gerçekleştirilen düğüm şeklindeki zarif topuz modellerine bırakıyor. Ralph Lauren defilesinde sıkı bir topuza imza atan Guido farklı ürünleri bir arada kullanmayı tercih ediyor. Saçları kurutmadan önce ısıya karşı dayanıklı bir krem uygulayan saç stilisti şekillendirme bittikten sonra ise bol miktarda parlatıcı ve sabitleyici sprey kullanıyor.
Givenchy