Cilt güzelleştirmek için bir çok yöntem kullanılıyor. Bu yollardan çoğu doğal değildir. Cildinizi güzelleştirmenin yanı sıra, zararda verebiliyor. Bu yöntemlerden uzak durmanızı tavsiye ederek sizler için test edilmiş, onaylanmış bir yöntemi söyleyeceğim.

Cilt güzelliği derken sadece bayanlar anlaşılmasın. Erkeklerin de cilt temizliğini yapması önemlidir. Sanki erkekler doğuştan temiz bir şekilde gelmiş de, kadınlar gelmemiş gibi anlaşılıyor.

Erkekler, kadınların yaptığı her bakımı yapmasın zaten, onu demiyorum. Sadece yüz ve el temizliğine özen göstersinler. Ben yapıyor muyum, hayır. Ama böyle özel formüller keşfettiğim zaman yapmak istiyorum.

Formülü nasıl hazırlayacağız;

Manavdan güzelinden ayva alacaksınız. Ayvayı bir güzel yiyin ve çekirdeklerini çıkarın. (Ayvayı yemeden, sadece çekirdeğini çıkarmayın)

Gül suyunun içerisine ayva çekirdeklerini bırakın (Fazla bırakmamaya özen gösterin). Ağzını kapatın ve en fazla bir hafta bekleyin (3 ila 5 gün arasında jöle haline gelecektir). Bir hafta sonra göreceksiniz ki, o gül suyu armut çekirdeğinin etkisi ile ile jelleşmiş.

Jelleşmiş bu suyu ne yapacağız; yüzünüze güzel bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca aşırı bir jelleşme olmazsa, hazırlanmış o suyu içebilirsiniz.

Bu formülü düzenli bir şekilde uygulamanızı tavsiye ederim.

Cilt kremleri, yumuşatıcılar falan filan kullanmanıza gerek kalmayacak. Bu hazırlayacağınız formül tek başına bir çok şey yapıyor. Cildinizi temizliyor, güzelleştiriyor ve canlılık katıyor. Ayrıca kırışıklıklara çok iyi geliyor.