1. Öneri

Ciltte yaşlı görünüme neden olan sebeplerin başında kırışıklıklar geliyordu. Ancak buna bir yenisi daha eklendi; cilt tonu yaşlanması… Cildin sahip olduğu ışıltı, kolajen liflerinin şekerlenmesi, karamelize olması ve sarı bir rengi dönüşmesiyle sönüyor. Işığı yansıtan pudra tanecikleri ya da altın partiküller içeren cilt bakım ürünleri, cilt tonunu dengeleyerek yeniden ışıldamasına yardımcı oluyor.


2. Öneri

Hiçbir cilt, yeteri kadar nemlendirilmiş bir cilt kadar sağlıklı ve canlı görünemez. Cildi mümkün olan en iyi şekilde nemlendirmek için yoğun içeriklere sahip, cildin katmanlarına inebilen serumları kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam düzenli olarak kullanıldığında cildin susuzluğunu ve nemsizliğini yok eder. Serumların içindeki Hyaluronik asitler, ciltteki nem depolarını dolduruyor ve nemin hücrelerde tutulmasını sağlıyor.

3. Öneri

Spor ve egzersiz yapmak nasıl vücudun dayanıklılığını ve esnekliğini artırıyorsa, alınan oksijende aynı oranda cilt hücrelerinin sirkülasyonunu harekete geçiriyor. Cilt, yeteri kadar aldığı oksijen sayesinde sağlıklı bir parlak görünüyor. Bunun için gün içerisinde, açık havada 30 dakikalık bir yürüyüş yapabilirsiniz.

4. Öneri

Cildiniz, vücudunuz, saçlarınız ve tüm organlarınız için gerekli ve faydalı olan suyu, ihtiyacınız olduğu kadar içmeye özen göstermelisiniz. Su içmek için, susamayı beklememelisiniz. Çünkü bazen çoğu kişi, su içmeyi unutabiliyor. Su, cildin ve vücudun canlı, zinde, parlak ve genç kalmasına yardımcı olur. Bir bayanın gün içinde ortalama 2 ya da en fazla 2,5 litre su tüketmesi gerekir.

5. Öneri

Cilt temizliği, sabah ve akşam mutlaka uyulması gereken bir alışkanlık hâline dönüşmelidir. Ciltte biriken yağ, kir ve makyaj kalıntıları cildin matlaşmasına, gözeneklerin tıkanmasına, sivilcelere ve siyah noktalara neden olur. Cildi temizleyip arındırmak için düzenli olarak temizlemeli, tonikle arındırmalı, ardından da uygun bir nemlendiriciyle dinlendirmelisiniz. Unutmayın emeklerinizin karşılığı size canlı, parlak, pürüzsüz ve genç bir cilt olarak geri dönecek!