Güzel giyinmek için sürekli alışveriş yapmanıza gerek yok. Böyle yaparak sadece kabarık kredi kartıyla karşılaşmaktan başka bir şey yapmış olmazsınız. Bilmeniz gereken sadece bir kaç ufak ipucu.

Önceden plan yapın:

Bir sonraki gün giyeceklerinizi son anda, alelacele hazırlamak yerine bir gün önceden, üzerinde düşünerek seçin. Böylece daha şık giyinir ve daha çabuk hazırlanırsınız.

Süslemek:

5 dakikadan daha kısa bir sürede günlük kıyafeti gece kıyafetine çevirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ise dikkat çekici birkaç aksesuar.

Küçük hileler:

Üzerinize doğru şekilde oturan ve kusurlu yerlerinizi kapatan kıyafetleri giyerek çok daha ince ve fit görünebilir, kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz. Sırf moda olduğu için vücut tipinize uymayan bir şeyi giymeyin.

İşin sırrı bakım:

En pahalı ve moda kıyafetler bile iyi bakılmadıkları, ütülenmedikleri zaman ucuz görünürler. Kıyafetlerinize biraz sevgi gösterin ve onlara doğru şekilde bakım yapın. Böylece yıllar boyu en sevdiğiniz parçaları giymeye devam edebilirsiniz.

İzle ve öğren:

Moda bloglarına, dergilere bakarak kıyafet fikirleri alabilir, neyin neyle uyumlu olacağını öğrenebilirsiniz.

En iyi kıyafetlerinizi daima hazırda tutun:

Kıyafetlerinizi daima temiz ve ütülü tutun ki zamansızlıktan giyememek veya gözünüzden kaçırmak gibi sorunlarınız olmasın.

Ayrıntılara dikkat edin:

Sırf ucuzladığı için içine zar zor girebildiğiniz bir şeyi almayın, sağlığınız ve görüntünüzün çok daha önemli olduğunu unutmayın. Akıllı alışveriş yapın. Alacağınız kıyafetin kumaşına, kalitesine iyice bakın ki vereceğiniz paranın buna deyip deymeyeceğini anlayabilesiniz. Alacağınız parçanın ayrıntıları (dikişi, kumaşı, fermuarı…vBulletin.) en az bütünü kadar önemlidir.