MASKE 1

Bir kabın içine kabuklarını soyduğunuz bir adet domatesi ikiye doğrayın ve blendır ile iyice püre haline getirin. Üzerine macun haline getirecek kadar un dökün ve karıştırıp, koyu macun kıvamına getirin. Bu karışımı dudaklarınız ve göz çevrensiz haricinde bütün yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 ila 4 gün günde bir kez uygulayın. Zamanla hem cilt renginizin açıldığını, ten renginizin beyazladığını hem de yüzünüzde bulunan sivilcelerin geçtiğini göreceksiniz.

MASKE 2

1 fincan suyu kaynatın ve içine 2 yemek kaşığı papatya çayı dökün ve karıştırıp 5 dakika daha kaynatıp ocaktan alın ve süzün. Süzdüğünüz suyun içine 1 yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı gül suyu ekleyin ve karıştırın. Bu maskeyi ağzı kapalı bir cam kavanozun içine koyup her gün bir kez içinden kullanacağınız kadar alıp dudaklarınız ve göz çevreniz haricinde tüm yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Bu maske cilt rengini açmak için, cildi beyazlatmak için son derece faydalıdır.

MASKE 3

Bir kabın içine 2 çorba kaşığı fasulye unu, 1 adet yumurtanın akını, 2 çay kaşığı lavanta yağını dökün ve karıştırın. Bu maskeyi yine dudaklarınızdan ve göz çevrenizden uzak tutarak bütün yüzünüze sürün. 10 dakika bu cilt beyazlatıcı maskeyi yüzünüzde bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Bu maske cildin rengini açarken aynı zamanda yüzünüzdeki akneler, siyah noktaları geçirmek için oldukça etkili bir yöntemdir.