Sir ağdanın avantajları
• Çok temiz ve hoş görünümlü epilasyon sağlar
• Klasik ağda gibi şeker içermediği için kıl köklerinin beslenmez ve zayıflatır.
• Uzun vadede kılların zayıflamasını ve tüylenmenin azalmasının sağlar
• Uygulama sırasında derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri de temizleyerek doğal bir peeling sağlar.
• Tamamen doğal etken maddelidir. (çam reçinesi)
• Batık ve kıl dönmesi oluşumunu azaltır.
• Meme başı kirpikler ve erkeklerde sakallar dışında her bölgeye uygulanabilir.


Sir ağda uygulamasından sonra bakımı şu şekilde yapılır. Tüyleri azaltıcı daha uzun süre çıkmasını engelleyici serumlar kullanılır. Serumları kullandıktan sonra cildin hassasiyetini giderecek kremler kullanılır. Çünkü tahriş olmuş olabilir kızarıklık olabilir bunların en kısa sürede geçmesini kolaylaştırıyor.

AĞDA SONRASI YAPILMAMASI GEREKENLER:
-Çok sıcak duş alınmamalı
-Kese yapılmamalı
-Peeling uygulanmamalı
-Sabun kullanılmamalı
-Deodorant ve parfüm kullanılmamalıdır.

Pudra ile sakinleştirilmelidir. Eğer üzerindeki yağlardan ve kremlerden çok rahatsız olunuyorsa sadece ılık su tutulabilir. Yaz aylarında 48 saat güneşe çıkılmamalıdır. Eğer mutlaka ağda yapılması gerekiyorsa güneşin olduğu terlemenin saatlerde uygulama yapılmamalıdır. Akşam saatleri güneşin saatlerde uygulama yapılıp 48 saat güneşe çıkmamalıdır.


Bölgesel tüylenmelere karşı evde bir çok işlem yapılabilmektedir. Ağda gibi uygulamalar yapılabilmektedir. Artık günümüzde sir ağda dediğimiz uygulaması çok kolay ürünlerde mevcut ısıtarak açıp heme kullanabileceğiniz hijyenik size özel kullanabileceğiniz ürünlerde var tabiki o anki durumunuza göre değişicektir. Bunlar makinada kullanıcaksınızdır vaktiniz kısıtlı ise Biz bunlardan daha ziyade sir ağdayı sizelere önermek istiyoruz. Neden mi?

Çünkü bu ürünler
kılın çok daha uzun vadede çıkmasını sağlıyor bunun dışındaki diğer yönemler kılların daha çabuk bir zamanda tekrardan yüzeye çıkmalarını sağlıyor.

Yüzünüzde de özellikle erkeklerde de son zamanlarda çok sıklıkla duyuyoruz ip kullanılıyor çünkü sakal bölgesi üzerinde erkeklerinde istemediği kıllar
hanımlarda da kaş altından ve üstünde istenmeyen ince tüyler vardır bunlar için genellikle yüzde ağda değilde ip yöntemini tercih etmek daha uygun olacaktır.

İp yöntemi küçük çok küçük bölgeler için sizin için daha uyugun olacaktır. Hem erkeklerde hemde bayanlarda ama daha büyük bir bölge koltuk altı veya bacak bölgesi söz konusu ise tabikide iple bu sonucu almanız mümkün değil böyle
durumlar için sir ağdalarınızı geçicide olsa çok güvenli bir şekilde size özel
kullanabilirsiniz.

Bu yöntemler uygulandığında biliyorsunuz ki bu yöntemler geçici yöntemledir belli bir süre sonra bu işlemleri bir kez daha yenilemek zorunda
kalacaksınızdır. Ama ben bu işlemleri uygulamak istemiyorum cildimin sürekli tahriş olmasından sıkıldım bu işlemlerlede uğraşmam diyorsanız lazer epilasyon sistemi ile bu uygulamalardan kurtulabilirsiniz.