Aksesuar takarken nelere dikkat etmeli?009 - Aksesuar takarken nelere dikkat etmeli?Kıyafeti tamamlayan ve onu diğer kıyafetlerden ayıran en önemli unsur tabi ki aksesuardır. Ancak doğru yerde ve doğru kıyafetlerde kullanılırsa...

Aksesuar takan kişi tıpkı kıyafet seçerken tipini dikkate almalıdır. Mesela kalın boyunlu biri tasma şeklinde kolye takmamalıdır. Elleri çirkin biri ise çok göz alıcı yüzük takmamalıdır. Takılan takı kişinin çirkin olan taraflarını göz önüne sermemelidir. Çünkü takı örtmez, ortaya çıkarır. Çok dekolte olmayan bir kıyafette gösterişli bir gerdanlık eğer kumaş da işlemeliyse çok fazla olur. Büyük takılar daha çok sade

007 - Aksesuar takarken nelere dikkat etmeli?
kıyafetlerle takılmalıdır. Mesela bu yıl çok moda olan büyük küpeler, toplu saçlarla kullanılmalıdır. Küçük yüzlü olanlar ise bu modadan uzak dursunlar.Asla büyük küpe ile gerdanlık bir arada kullanılmamalıdır. Küpe ve bilezik bir arada kullanılabilir. Bu yıl altına büyük bir dönüş oldu ve bu moda yaz aylarında da devam edecek. Özellikle bileziklerin kalın ve taşlı olanları çok ama çok moda. Bir saati gece tuvaletiyle takmak için o saatin gerçekten çok özel ve çok abiye olması gerekir. Kayışlı, altın saatler ise daha günlük kıyafetlerle kullanılır.

Taşlara göre kıyafet seçimi

Taşlara göre kıyafetin rengi çok önemlidir. Çünkü böylece kıyafetin üstünde takı kendini belli edemez kaybolur gider ya da kıyafetin önüne geçer. O yüzden taşların kıyafete göre seçimi çok önemli.
Zümrüt ile pırlanta karışımı takılar siyah düz bir elbise ile veya zümrüt rengi bir elbise ile takılması daha doğru olur.Yakut ile pırlanta karışımı takılar, bordo, koyu gri, siyah ve özellikle bu yıl çok moda olan bej renk kıyafetlerle kullanılabilirsiniz.Elmas ile ya siyah ya da koyu kahve biraz da eski havalı kıyafetlerle çok güzel olur.